Krzysiek 2016-11-28 13:03, Krzysiek

Pierwszy sezon polskiej szkoły windsurfingu w Vassiliki Grecja 2016
Nie wiedzieć kiedy lato minęło, a pierwszy sezon windsurfingowy na spocie w greckiej miejscowości Vassiliki został pomyślnie zakończony. Muszę przyznać, iż podczas pierwszej podróży do Vassiliki miałem pewne obawy co do słuszności podjętej przeze mnie decyzji o otwarciu właśnie tam polskiej szkoły windsurfingu, aczkolwiek tuż po przybyciu na miejsce wszelkie wątpliwości rozwiały się, a my mieliśmy okazję pływać i szkolić na jednym z najlepszych spotów windsurfingowych w Europie. Liczne aprobatywne recenzje, jakie przeczytałem w sieci, w 100% pokrywały się z prawdą, a panujące tu warunki, zarówno wiatrowe, jak i cała infrastruktura czynią z Vassiliki miejsce, w którym zarówno początkujący, jak i zaawansowani windsurferzy znajdą dokładnie to, czego potrzebują by rozwijać swoje umiejętności. Spot zlokalizowany jest w zatoce otoczonej skalistymi górami, osłaniającymi miejscowość przed silnymi wiatrami. Tuż przy samym zboczu góry każdego popołudnia tworzy się wiatr termiczny, szczególnie lubiany przez doświadczonych windsurferów. Idealnie płaska woda sprzyja pływaniu prędkościowemu oraz uprawianiu bardzo tu popularnemu freestyle'u.

Poranki zarezerwowane były głównie dla osób początkujących, którzy przy wiejącym do brzegu z siłą 1-3 Beauforta wietrze, każdego dnia uczyli się czegoś nowego, robiąc przy tym niebotyczne postępy. Piaszczyste dno i sięgająca kilkudziesięciu metrów w głąb morza płycizna czyniły całe przedsięwzięcie przyjemniejszym, a co najważniejsze proces nauki przebiegał w sposób bezpieczny. Zaskakującym fenomenem był fakt, iż codziennie, około godziny 13, zmieniały się kierunek i moc wiatru. Wiejący wzdłuż brzegu wiatr przybierał na sile, z czego byli niezwykle radzi zaawansowani windsurferzy, którzy przy 5-7 Beaufortach mieli liczne okazje do zaprezentowania drzemiącego w nich potencjału.Z czystym sumieniem mogę powiedzieć, iż jest to jeden z najlepszych spotów, jakie miałem okazję odwiedzić do tej pory, a tutejsza baza windsurfingowa (CLUB VASS) pozytywnie mnie zaskoczyła licznymi udogodnieniami, jakie miała do zaoferowania. Pełen profesjonalizm na każdym kroku. Nie jest więc przypadkiem fakt, iż nawiązaliśmy z nimi ścisłą współpracę, dzięki czemu nasze działania oraz szkolenia prowadzone w Vassiliki mogą być jeszcze efektywniejsze. Dbający o każdy szczegół personel jest skory do pomocy w praktycznie każdej sytuacji, a oferowany przez bazę w ogromnych ilościach sprzęt sportowy jest najwyższej klasy. Warto dodać, że kilku z instruktorów zatrudnionych w Club Vass startuje w zawodach Pucharu Świata Freestyle PWA, co świadczy o tym, iż w Vassiliki panują bardzo dobre warunki do trenowania również dla profesjonalistów. Znajdujące się na terenie bazy ruchome trenażery windsurfingowe pozwalają na poznanie podstaw tego sportu jeszcze zanim wejdziemy do wody. Kolejny "bajer" to kilkunastoosobowe SUPY oferujące niezapomniane chwile szalonej grupowej zabawy, ułatwiając jednocześnie integrację kursantów. Obszar dysponuje również własnym hotelem z restauracją i barem, nie brak tu także znajdujących się w cieniu miejsc, gdzie można usiąść i odpocząć oraz poobserwować poczynania innych windsurferów. Przyjazna atmosfera i możliwość pozostawienia na brzegu rzeczy osobistych „bez opieki” to niewątpliwe duży plus tego spotu.Profesjonalny fotograf każdego dnia upamiętnia jedyne w swoim rodzaju chwile z życia bazy i jej klientów. Fotki można później obejrzeć, wybrać i kupić. Nad bezpieczeństwem klientów bazy czuwają patrole rescue, które dzięki kilku motorówkom nieustannie patrolującym zatokę są w stanie bezzwłocznie pomóc każdemu, kto może potrzebować asekuracji.

Sporą popularnością cieszy się także wypożyczalnia rowerów górskich, dzięki którym można pojeździć po okolicznych górkach. Dodatkowo, wypożyczyć można quady czy skutery.Poza działaniami sportowymi nie mogło zabraknąć chwil poświęconych zwiedzaniu najbliższej okolicy, która ma do zaoferowania jedyne w swoim rodzaju, niepowtarzalne widoki. Wyspa Lefkada skupia jedne z najpiękniejszych plaż Europy, gdzie białe klify łączą sie z błękitną, czystą wodą. Wyjątkowy grecki klimat jest tu wszechobecny, a życie w turystycznej miejscowości Vassiliki toczy się w niespiesznym rytmie. Powszechnie występujące tu kawiarnie, restauracje i tawerny znajdujące się tuż przy brzegu morza są pełne ludzi, którzy czerpią maksimum przyjemności z ich pobytu tutaj.Rok 2016 obfitował w nowe doświadczenia zarówno dla nas, jak i 100- osobowej grupy kursantów, która pomyślnie ukończyła szkolenia w Vassiliki podczas turnusów trwających łącznie 4 tygodnie (dwa tygodnie Lipca i dwa tygodnie Sierpnia). Warunki wiatrowe wybitnie nam dopisały ze statystyką wynoszącą aż 100%. Dzieci, młodzież i dorośli adepci polskiej szkoły windsurfingu w Vassiliki zadeklarowali chęć udziału w kolejnych szkoleniach w nadchodzącym sezonie 2017. Bez względu na stopień zaawansowania, wszyscy bez wyjątków ulegli niepowtarzalnemu urokowi miejscowości, a profesjonalnie zorganizowana baza windsurfingowa nie pozostawiła nikogo obojętnym.W nowym sezonie windsurfingowym planujemy szkolić na spocie w Vassiliki nieprzerwanie od połowy Czerwca do połowy Września 2017. Z uwagi na fakt, iż liczba wolnych miejsc przypadających na każdy tydzień szkoleń jest ograniczona, warto zadbać o dokonanie rezerwacji z wyprzedzeniem. Nie pozwól innym, aby pozbawili Cię szansy na przeżycie niezapomnianej windsurfingowej przygody i dokonaj swojej rezerwacji już dziś. Do zobaczenia zatem w Vassiliki – windsurfingowym raju na Ziemi!

KLIKNIJ: OFERTA WYJAZDÓW DO VASSILIKI

Harmonogram wyjazdów windsurfingowych w 2017 (www.surfski.pl):
  • LUTY: Cabo Verde - Sal (Santa Maria)
  • MARZEC: Maroko (Dakhla)
  • MAJÓWKA: Rodos
  • CZERWIEC/WRZESIEŃ: Szkoła w Vassiliki (Grecja)
  • WRZESIEŃ/PAŹDZIERNIK: Rodos
  • PAŹDZIERNIK: Mauritius (Le Morne)
  • LISTOPAD: Fuerteventura
  • GRUDZIEŃ: Soma Bay
  • SYLWESTER 2017/2018: Fuerteventura


Lefkada - półwysep, połączony drogą lądową z kontynentalną Grecją, na którym znajduje się Vassiliki, pełen jest wspaniałych miejsc, które warto w wolnej chwili odwiedzić. Poniżej galeria zdjęć, najbardziej popularnych atrakcji turystycznych:

PORTO KATSIKIMAŁA ZATOCZKA W POBLIŻU PLAŻY MILOSPLAŻA MILOSAGIOFILIEGREMNIWONITSA

AGIOS IOANNIS - SPOT WINDSURFINGOWY I KITESURFINGOWY NA PÓŁNOCY LEFKADY

MIASTO LEFKADAWSPANIAŁE ZACHODY SŁOŃCA:)BEZ KOMENTARZA:)ATRAKCJA BAZY - KILKUNASTOOSOBOWY SUPAutor: Krzysztof Lipiński (właściciel biura podróży dla aktywnych www.surfski.pl
Podobne artykuły:

Wasze komentarze

Katalog sprzętu

HOT

Spoty

Planujesz wyjazd na deskę? W naszej bazie znajdziesz atrakcyjne miejsca.