Krzysiek 2013-11-18 16:41, Krzysiek

Podsumowanie sezonu SUP w EASY Surf Shop


Sezon SUP rozpoczęliśmy testem desek Mistral SUP przeprowadzonym przez portal windsurfing.pl. Rekreacyjne pływanie, ściganie się i cruising - wykorzystaliśmy wszystkie możliwości desek SUP. Przekonaliśmy się co dają i czym różnią się pompowane deski od twardych oraz jak ciekawie można spędzić wolne popołudnie wiosłując na lokalnym spocie.


(Cały test przeczytacie tutaj: http://www.windsurfing.pl/post/2748,mistral-race-12-6-isup-test)

Kolejne ciepłe dni, idealne na SUP, nadeszły wraz z weekendem Bożego Ciała, podczas którego w naszej bazie EASY Surf Center (www.easy-surfcenter.pl) na Półwyspie Helskim, w pełnym słońcu i znakomitych nastrojach mieliśmy ponownie okazję pływać na pompowanych deskach Mistral SUP. Poranny spacer po bułki zastąpiliśmy wycieczką na deskach z wiosłem fundując sobie małych trening i dawkę pozytywnych wrażeń.


Wracając z Półwyspu wpadliśmy na ciekawy pomysł - wycieczkę na SUP po Warcie w Poznaniu. Dlaczego by nie spróbować? Chyba nikt z nas nie sądził jak malownicze zakamarki kryje w sobie miasto oglądane z perspektywy rzeki.
 
 


Plan na sezon był jasny: więcej pływać na SUP. Z tej okazji zorganizowaliśmy kilka spotkań zatytułowanych "SUP-er wieczór" podczas których bawiliśmy się świetnie na wodach Jeziora Kierskiego, testując deski Tabou/Mistral SUP w gronie rodziny i znajomych. Spotkania były otwarte, dlatego przyjść i spróbować mógł każdy co okazało się cieszyć ogromnym zainteresowaniem.

Byliśmy też na polskich przystankach Windsurfingowego Pucharu Polski: Lotto Surf Cup i Pucharze Polski FW i Slalom.Posiadając jedną z największych baz wind&kite na Półwyspie, postanowiliśmy zorganizować wydarzenie, którego jeszcze nie było: tydzień SUP o nazwie "SUP Hell Jam". Warunki wiatrowe (silny wiatr i duża fala) zmusiły nas do skrócenia harmonogramu, ale mimo to udało nam się zorganizować kilka sesji na wodzie. Wraz z grupą zapalonych do pływania ochotników, rozpoczęliśmy od zabawy i szkolenia na morzu.Następnie wraz z grupą trenerów CrossFit przeprowadziliśmy trening na zatoce, po którym z pewnością dziewczyny trenerów miały sporo mięśni do rozmasowania :)SUP Hell Jam zakończyliśmy zjeżdżaniem ze sporych fal, które przyniósł nam Bałtyk w zestawie z pełnym słońcem i wysoką temperaturą. Polskie Hawaje!W międzyczasie nasz kolega Krzysztof Majewski, postanowił popłynąć - z Chałup do Kuźnicy i z powrotem. Z pozytywnym rezultatem. Całość trasy zajęła mu 3 godziny (płynął na twardej desce TABOU Allround) i jak pisze był to "Świetny trening wszystkich partii mięśni, ręce, ale zwłaszcza brzuch i plecy, świetnie wzmacnia mięśnie stabilizujące tułów, zwłaszcza przy mojej dyskopatii. Wiele przyjemniejsze niż standardowe ćwiczenia, poza tym na świeżym powietrzu i na wodzie."Sierpień rozpoczęliśmy udziałem w Poznańskim Triathlonie, gdzie razem z zawodnikami rozpoczęliśmy pierwszą część zawodów na jeziorze Maltańskim.

https://www.facebook.com/photo.php?v=10151814401491753

Jednocześnie wzięliśmy również udział (wspólnie z portalem windsurfing.pl) w zlocie największych żaglowców Tall Ship Races w Szczecinie, gdzie zaskakiwaliśmy przechodniów tym nowym (jeszcze) w Polsce sportem.Przy okazji, odkrywaliśmy również tajemnicze zakamarki Szczecina...Sezon zakończyliśmy wspólnym pływaniem w Poznaniu i okolicach, udało nam się też przepłynąć kilka kilometrów Warty "pod prąd". Wszystkie wydarzenia w jakich wzięliśmy udział dały nam mnóstwo satysfakcji i przyjemności i dziękujemy, że byliście chętni bawić się razem z nami. Na przyszłym sezon szykujemy kolejną moc atrakcji związanych z SUP. Śledźcie nas na naszym facebooku (www.facebook.pl/easy.surf.shop) i naszej stronie (www.easy-surfshop.pl).Aloha!
Team EASY Surf Shop 
Podobne artykuły:

Wasze komentarze

Katalog sprzętu

HOT

Spoty

Planujesz wyjazd na deskę? W naszej bazie znajdziesz atrakcyjne miejsca.