Krzysiek 2013-05-06 19:52, Krzysiek

Nowy dojazd do Secret Spotu


Drodzy Surferzy!

Pewnie niewielu z was zdawało sobie sprawę, że nasz wspaniały wave’owy Secret Spotprzy NEPTUNIE w Łebie wisi na włosku. Miasto Łeba wprowadziło nowy plan zagospodarowania dla alejki leśnej, na której do tej pory parkowaliśmy samochody i taklowaliśmy sprzęt.
Niestety od tego sezonu nie będzie możliwe korzystanie z dotychczasowego wjazdu i tej powyższej alejki dla żadnych samochodów.

Przez ostatnie kilka miesięcy regularnie kontaktowałem się z Urzędem Miasta Łeba i burmistrzem panem Andrzejem Strzechmińskim łącznie z wyjazdami i osobistymi spotkaniami w Urzędzie Miasta w celu uratowania Secret Spotu.Udało się na szczęście wypracować kompromis i Secret Spot ocaleje! Niestety w związku z budową stacji radarowej w okolicach portu Łeba do końca maja nie będziemy mogli korzystać z dojazdu do plaży między Neptunem, a główkami portu. Ale już od 1. czerwca mamy mieć do dyspozycji (podpisaną umowę zarządzania terenem), działkę ok. 2000 m kw. w miejscu byłej stróżówki Straży Granicznej na falochronie wschodnim portu w Łebie. Cały ten teren będzie przeznaczony dla nas Wind, Kite Surferów do parkowania samochodów i taklowania sprzętu.
Jest to doskonałe miejsce dla potrzeb wszystkich waveowców i jest dosłownie tylko o 50 m dalej od plaży, niż stary Secret Spot, a co najważniejsze będziemy tam legalnie!Zawarłem z Panem Burmistrzem Gentelman’s Agreement, że do końca maja nie będziemy próbować wjeżdżać na stary Secret Spot i na siłę forsować słupków, które zostały tam postawione. Bardzo proszę Wszystkich o uszanowanie tego ogromnego gestu dobrej woli ze strony Urzędu Miasta Łeba (przekazanie nam działki w użytkowanie) i nie wjeżdżanie na stary Secret Spot.

Do nowego Secret Spotu będzie się wjeżdżało tą samą drogą, (ul. Kościuszki) co do bazy Ratownictwa Morskiego i Kapitanatu Portu w Łebie. Dostęp do niego będziemy mieli od 1 czerwca, po zakończeniu instalacji stacji radarowej.

Pozdrawiam Wszystkich Surferów i mam nadzieję – do zobaczenia na kolejnym sztormie w Łebie.
Wojtek Brzozowski
(Wasz) Prezes PSW 
Podobne artykuły:

Wasze komentarze

Katalog sprzętu

HOT

Spoty

Planujesz wyjazd na deskę? W naszej bazie znajdziesz atrakcyjne miejsca.