Krzysiek 2016-07-28 13:34, Krzysiek

Gaastra wave 2017
W pierwszej odsłonie modeli na sezon 2017 Gaastra zaprezentowała nową kolekcję żagli wave. Przyjrzyjmy się jakie zmiany zaszły w modelach Manic, Manic HD, Poison i IQ.

MANIC, MANIC HD
Uniwersalny żagiel wave, którego zadaniem jest doskonała praca w każdych warunkach. Właśnie z tego powodu Manic używany jest przez wielu zawodników Gaastry podczas zawodów czy podróży po różnych spotach świata.
Manic 2017 oferuje doskonały balans pomiędzy mocą i kontrolną w górnym zakresie. Dłuższa linia stopy żagla połączona z głębszym profilem na topie zaskutkowała niezrównaną kontrolą i jeszcze bardziej radykalną manewrowością niż kiedykolwiek wcześniej.
Nowa krzywizna Constant Curve kieszeni masztowej oraz udoskonalony kształt żagla dały Manicowi najlepszy zakres wiatru spośród żagli wave Gaastry. Teraz nie tylko wcześniej wejdziesz w ślizg, ale też zachowasz pełną kontrolę, gdy inni będą zmieniać żagle na mniejsze.POISON

Żagiel o największym ciągu w wave’owej kolekcji Gaastry. Poison 2017 wprowadzi cię w ślizg wcześniej niż kiedykolwiek, przeprowadzi przez dziury w wietrze i zapewni łatwiejsze pokonywanie przyboju. Często wybierany przez cięższych zawodników teamu Gaastry. Model 2017 zyskał nową krzywiznę kieszeni masztowej Constant Curve oraz udoskonalony kształt. Dzięki temu oferuje jeszcze lepszy ciąg oraz doskonałą kontrolę przy silniejszym wietrze. 5 listew zapewnia fantastyczną stabilność i osiąganie dużych prędkości. Dłuższa, wyżej podcięta stopa żagla i obniżona pozycja listew poprawiły ogólny balans żagla oraz pozytywnie wpłynęły na manewrowość.IQ

Udoskonalenie żagla, na którym Thomas Traversa zdobył tytuł Mistrza Świata, nie jest łatwym zadaniem. Jednak niezliczone godziny pracy nad nowym projektem zaowocowały żaglem wave o szczytowych możliwościach w jeździe na fali. IQ oferuje niezwykłą lekkość prowadzenia i gotowość w każdej chwili do wykonania dowolnego manewru. Żagiel wyposażono w tzw. Convertible Batten System, który umożliwia opcjonalne korzystanie z o połowę krótszej listwy, dzięki czemu zyskujemy jeszcze większą kontrolę nad jego pracą w różnych warunkach. Tutaj również pojawiła się nowa krzywizna kieszeni masztowej Constant Curve, dłuższa i mocniej podcięta stopa, przez co IQ stał się jeszcze bardziej manewrowy.

 

http://blog.easy-surfshop.pl
Podobne artykuły:

Wasze komentarze

Katalog sprzętu

HOT

Spoty

Planujesz wyjazd na deskę? W naszej bazie znajdziesz atrakcyjne miejsca.