Krzysiek 2016-07-12 10:17, Krzysiek

Tabou wave/cross 2017
Premiery windsurfingowe ruszyły na dobre! Jedną z pierwszych przygotowała firma Tabou, która zaprezentowała najnowsze deski z serii wave i crossover na sezon 2017! Oto jakie smakołyki przygotował dla nas Fabien Vollenweider.

DA CURVE

Tabou-Windsurfing-2017t-DaCurveZawodnicy poprosili nas o dwie cechy w nowej desce wave: żeby była szybka i łatwo skręcała. Rok temu od zera zaprojektowaliśmy zupełnie nową wersję DaCurve. Deska jest wystarczająco szybka by efektywnie jeździć w warunkach onshore ale jednocześnie wystarczająco manewrowa by skręcać na dużych falach Hookipy. Właśnie na tym modelu Thomas Traversa wygrał tytuł mistrza świata PWA.

POCKET

Nowy Pocket to nowoczesna deska wave, będąca efektem 4-letniej pracy nad projektami kompaktowych wave’wówek. Pierwotnie stworzyliśmy Pocketa z myślą o mniej doskonałych falach, jednak okazało się, że nasz team uwielbia tę deskę nawet na Hookipie.

Przetestowaliśmy każdy kształt dziobu i rufy, w efekcie powstała deska posiadająca naszą ulubioną kombinację: rufa z podwójnym diamond tail i zwyczajny dziób. Wszystko dla uzyskania najlepszego miksu manewrowości i komfortu. Niewielka długość oraz specjalny obrys kształtu z „wingerem” sprawiają, że skręty wykonywane są niezwykle prosto, co pozwoliło nam zastosować bardzo płaski rocker. Dzięki niemu deska sprawnie przyspiesza nawet przy słabym wietrze lub przy silnym prądzie.

POCKET VINTAGE

Prawdziwy klasyk Tabou. Pocket Vintage to doskonała deska wave dla windsurferów na każdym poziomie zaawansowania. Łatwo i szybko wchodzi w ślizg, wprost sama przelatuje przez fale, pozwalając lepiej skupić się na wyborze odpowiedniej fali do skoku lub jazdy.

Można ją stosować z 3 statecznikami dla lepszego surfingowego wyczucia lub tylko z jednym, gdy chcemy uzyskać lepszą moc na płaskiej wodzie czy do zabawy bump&jump.

3S LTD / CED

Najbardziej uniwersalna deska w kolekcji Tabou. Umożliwia doskonałą zabawę zarówno na falach jak i na płaskiej wodzie. 3S potrafi płynąć szybko i łatwo niczym freeride’ówka ale jest wystarczająco manewrowa by pokręcić manewry na fali.

Na sezon 2017 deska zyskała bardziej kompaktowy kształt, przez co radykalnie poprawił się jej potencjał prędkości oraz manewrowość. Kompaktowy obrys na tyle poprawił manewrowość deski, że udało się zastosować bardziej płaski rocker, przez co stała się jeszcze bardziej dynamiczna. Dzięki mniejszej długości 3S z łatwością zmieści się we wnętrzu nawet mniejszego samochodu.

TWISTER

Freestyle’owa maszyna, której zadaniem jest błyskawicznie przyspieszyć, wysoko wyskoczyć i obracać się, ale przy zachowaniu całkowitej kontroli. Twister potrafi tak wysoko wyskoczyć z dwóch powodów: 1) ma bardzo płaski rocker w rejonie pod stopami, z wywinięciem na końcu rufy, co bardzo ułatwia dynamiczne wybicie z wody, 2) obrys kształtu z „wingerem” oznacza, że deska jest szeroka w środkowej części i przez to bardzo stabilna, ale jednocześnie ma dość wąską rufę, która po wciśnięciu stopą w wodę wytwarza pod deską falę, działającą niczym mała rampa.

Niewielka grubość kadłuba wytwarza komfortowe poczucie kontaktu z wodą, dzięki czemu mamy jeszcze lepszą kontrolę nad deską.

Obejrzycie film promujące najnowszą linię desek TABOU i żagli GAASTRY: http://blog.easy-surfshop.pl
Podobne artykuły:

Wasze komentarze

Katalog sprzętu

HOT

Spoty

Planujesz wyjazd na deskę? W naszej bazie znajdziesz atrakcyjne miejsca.