Krzysiek 2015-08-10 10:59, Krzysiek

GAASTRA TABOU meeting 2016
W miniony weekend wybraliśmy się do Holandii, do miejscowości Brouwersdam, na prezentację nowości na sezon 2016 takich marek jak Gaastra Sails, Gaastra Kites, Tabou i Vandal. Jak zwykle przy takich okazjach mogliśmy spotkać się z dystrybutorami z całego świata, od Japonii po Norwegię. Gdzieś tam pośród nich nasza firma, która w listopadzie 2015 świętować będzie 10-lecie nawiązania współpracy z Gaastrą.

2 intensywne dni spędzone na omawianiu nowości sprzętowych, pływaniu na SUP’ach i wieczornych baletach oraz w sumie 2 dni w podroży (980 km z Poznania w jedną stronę). Tak można podsumować ten wyjazd. Było intensywnie, kolorowo, międzynarodowo.

Naszą firmę reprezentowała Ewa, Monika oraz Bartek. Na miejsce dotarliśmy lekko spóźnieni (korki na wysokości Rotterdamu). Ominęło nas powitanie, ale nic straconego bo okazji do klepania się po ramieniu podczas całego wyjazdu nie brakowało.

Na pierwszy ogień podsumowaniu sezonu 2015 oraz plany rozwojowe i organizacyjne na następny przedstawił Knut Buding, właściciel i jak to mówią „big boss”. To ten jegomość po prawe stronie.Zaraz po wystąpieniu Knut’a mogliśmy zapoznać się ze wzorami pianek i akcesoriów neoprenowych GA Waterwear. W nowych produktach pojawiły się popularne zamki z przodu oraz szereg wykończeń spotykanych u renomowanych producentów. Od sezonu 2016 pianki GA Waterwear produkowane będą w tej samej fabryce co ION. Jakość, jakość i jeszcze raz jakość.To co działo się później wieczorem nie odbiega zbytnio od typowych dla tego typu spotkań zespołu zachowań.. Kolacja, piwo, deser, piwo, balety, piwo i wino i dalej balety do późnej nocy. Tutaj Dennis (nasz główny kontakt w New Sports GmbH, czyli firmie reprezentującej na cały świat interesy Gaastra i Tabou), Bartek z EASY/SURF oraz Leif, który jest człowiekiem nr 2 w New Sports i pełni funkcję „Export Director”.Następny dzień to już intensywne poznawanie sprzętu na sezon 2016. Rozpoczął Peter Munzlinger, projektant GA Sails, omawiając dokładnie każdy żagiel, począwszy od modeli wave (Manic, IQ, Poison), przez freestyle (słynny Pure), crossover (Cross), freeride (Pilot, Matrix, Cosmic), freerace (Savage, Phantom), a na zawodniczym żaglu slalom skończywszy (Vapor). Żaglom przyjrzeliśmy się z bliska i na uwagę zasługuje perfekcyjne wykonanie, przemyślane wzmocnienia tam gdzie trzeba, zredukowane szwy tam gdzie ich nie trzeba (żagle będą nieco lżejsze), no i ta kolorystyka.. Nam podoba się szalenie. Dawno już minęły czasy szaro-biało-granatowo-smutnych żagli.

Oh, gdyby tylko był wiatr..

W dalszej kolejności zapoznaliśmy się z nowinkami jeśli chodzi o GA Kites. Tu chyba widać największy postęp i olbrzymie zaangażowanie całego teamu projektantów. Na uwagę zasługuje informacja, że przy pracach nad sprzętem 2016 , zarówno jeśli chodzi o latawce, bar jak i deski obecny był Mario Rodwald, znany zawodnik z Pucharu Świata, który od tego sezonu, po zmianie brandu z North Kiteboarding, reprezentować będzie właśnie GA Kites. Ale o tym napiszemy szerzej już niebawem.

Mario przedstawił zupełnie nowe deski twin-tip, produkowane w fabryce Nobile (tak!).
Druga połowa dnia, ze względu na bardzo słaby wiatr, przebiegła pod znakiem odpychania się wiosłem od wody, stojąc na desce SUP, lub odpychając się żaglem od leciutkiej bryzy, stojąc, a jakże, na desce SUP…Następny dzień, to duża dawka wiedzy na temat nowości po stronie kultowej marki Tabou. Swoją prezentację poprowadził projektant, shaper i założyciel Tabou – francuz Fabien Vollenweider. Deski Tabou cieszą się od lat doskonałą renomą, zdobywają czołowe noty w testach, mają praktycznie same pochlebne komentarze na forach… Jak w tych warunkach można jeszcze je usprawniać? Zadanie nie było łatwe, ale jak zwykle, to tu, to tam, delikatne zmiany kształtu dna, obrysu, rockera, konkaw, rufy, ułożenia strapów… Fabien na 2016 rok pracował głównie nad Rocket’e 125, 135, deskami Rocket Wide, małymi 3S oraz dechami DaCurve.

Po Tabou kolej przyszła na deski Stand Up Paddle pod marką Vandal. Są to pompowane deseczki, od rozmiaru 9’2 zaczynając a na 14’0 kończąc. Występują 2 modele – troszkę tańszy Flow, oraz nieco bardziej zaawansowany, ale i trochę droższy model IQ. Na sezon 2016 przedstawiono nam drobne zmiany, a w szczególności więcej rozmiarów do wyboru, lepszą pompkę, nieco lżejszą konstrukcję.

Podczas meetingu udało się praktycznie opływać każdą z tych desek. Śmiało można powiedzieć, że nie będziecie Państwo zawiedzeni :). Mistrzostwo świata. Najwięcej czasu spędziliśmy na modelu IQ Touring 12’6 i 14’0. Ten dłuższy SUP utrzymuje tak doskonale kurs, że zdaje się zagości w naszym pakiecie desek testowych na stałe.

Ostatnia prezentacja dotyczyła żagli i pędników Vandal (Powered By Gaastra). Dobre, tanie, solidne żagle produkowane przez Gaastrę.No i na tym zakończył się nasz meeting 2016. Już czekamy na następny, a tym czasem szybciutko organizujemy dostawy pierwszych sprzętów 2016, tak aby można na nich popływać jeszcze w tym sezonie.

Pożegnalna fotka: Ewka i Leif. Za rok podobno meeting na Rhodos. Tam większe szanse na wiatr :)EASY/SURF TEAM

Filmy video przedstawiające nowy sprzęt Gaastra i Tabou w akcji, są już dostępne na naszym kanale YouTube. Kliknij i zobacz:

Tabou Boards
Gaastra Sails

Polecamy także katalogi sprzętowe na 2016, które można pobrać tutaj

www.easy-surfshop.pl
Podobne artykuły:

Wasze komentarze

Katalog sprzętu

HOT

Spoty

Planujesz wyjazd na deskę? W naszej bazie znajdziesz atrakcyjne miejsca.