Krzysiek 2012-03-23 09:45, Krzysiek

MŚ RS:X - Zosia druga, Pont bliski poważnej kontuzjiPo pierwszym dniu regat w El Puerto Santa Maria (Hiszpania) Zofia Klepacka jest  2, a Michał Majewski7 (oboje YKP Warszawa).

Rozegrano trzy wyścigi. Od 12:00 przy wietrze 14 kt walczyli mężczyźni w dwóch grupach eliminacyjnych. O 15:00 na wodę wypłynęły kobiety i podzielone również na dwie grupy żeglowały w wietrze nieco silniejszym bo wiejącym juz z prędkością 20kt.

Najwyżej sklasyfikowani zawodnicy RSXteam po trzech wyścigach to Zosia Klepacka i Michał Majewski. Zofia jest druga i ma tę samą ilość punktów co prowadząca Lee Korzits z Izraela. Michał jest siódmy ze stratą 5 punktów do prowadzącego Juliana Bontempsa z Francji.

W pierwszym wyscigu Przemek Miarczyński miał bardzo niebezpieczną kolizję z zawodnikiem z Białorusi (zdjęcia poniżej). Po mecie skarżył się na ból w odcinku szyjnym kregosłupa. Uderzenie było silne i niewiele brakowało, żeby Pont odnisł poważną kontuzję. Po interwencji naszego fizjoterapeuty Przemka Lutomskiego, który był z nami na wodzie Pont był w stanie kontynuować rywalizację. 
Strona internetowa regat
  
 
Podobne artykuły:

Wasze komentarze

Katalog sprzętu

HOT

Spoty

Planujesz wyjazd na deskę? W naszej bazie znajdziesz atrakcyjne miejsca.