Krzysiek 2011-10-03 10:21, Krzysiek

Długodystansowe Młodzieżowe Mistrzostwa Polski w klasie RS-X
Zakończyły się bardzo ciężkie dla zawodników Długodystansowe Młodzieżowe Mistrzostwa Polski w klasie RS-X. Rozgrywane na Jeziorze Dąbie regaty były bezwietrzne. Uczestnicy bardzo dużo sił wkładali w pracę żaglem, 3 godzinne pływanie było bardzo wyczerpujące. Nie przeszkodziło to jednak Hannie Zembrzuskiej zostać Mistrzynią Polski. Jej klubowy kolega Jan Handke zdobył brązowy medal.

Wyniki nie zaskoczyły nikogo. Faworyci zwyciężyli w swoich kategoriach. Bardzo cieszy złoto Hani, ponieważ aktualnie szczecinianka przygotowuje się do udziału w Mistrzostwach Świata w Australii.Zawodnicy dopłynęli do dużego Dąbia i tam zrobili zwrot. Powrót było o wiele szybszy, jednak tych regat do najłatwiejszych zaliczyć nie można. Trasa wyznaczana była na podstawie najlepszego zawodnika, punktem zwrotu było miejsce, do którego dopłynął najszybszy windsurfingowiec.
Sukces organizacyjny i znakomite wyniki naszych zawodników powodują, że Szczecin jest ważnym punktem na żeglarskiej mapie Polski, a Centrum Żeglarskie staje się jednym z najlepszych ośrodków szkoleniowych w naszym kraju.

Wyniki:
Hanna Zembrzuska KS Centrum Żeglarskie
Agnieszka Bilska SKŻ SOPOT
Kamila Smektała YKP Warszawa
……
Natalia Kacprzyk KS Centrum Żeglarskie

Paweł Tarnowski SKŻ SOPOT
Arkadiusz Brzozowski KS BAZA MRĄGOWO
Jan Handke KS Centrum Żeglarskie
……
9. Błażej Błażowski KS Centrum Żeglarskie
10. Jakub Skorupski KS Centrum Żeglarskie

Źródło: www.centrumzeglarskie.pl

Podobne artykuły:

Wasze komentarze

Katalog sprzętu

HOT

Spoty

Planujesz wyjazd na deskę? W naszej bazie znajdziesz atrakcyjne miejsca.