Krzysiek 2019-09-09 18:29, Krzysiek

Pierwsze rozstrzygnięcia Mistrzostw Polski w windsurfingu
W Rewie zakończyła się pierwsza część Mistrzostw Polski w Windsurfingu. Do rywalizacji przystąpili żeglarze w klasie Raceboard oraz Juniorzy i Mastersi w klasach Formula Windsurfing i Open Foil Race.Regaty zaczęły się nie najlepiej, na akwenie zabrakło wiatru, który pojawił się dopiero następnego dnia w piątek. Za to od rana wiało i to mocno. Do boju na pierwszy ogień ruszyli juniorzy w klasie Formula Windsurfing oraz Raceboardziści. W młodszej flocie doskonale tego dnia żeglował Michał Polak, który wygrał trzy pierwsze wyścigi. Za jego plecami trwała zacięta walka pomiędzy jego klubowymi kolegami z GKŻ Gdańsk, a Kajetanem Pawłowskim z AZS Poznań. Podobnie było wśród dziewcząt, gdzie aż trzy zawodniczki dzielił punkt różnicy. W klasie Raceboard również trwała wyrówna walka, Maciej Sinczak i Artur Manelski wygrali po dwa wyścigi, wyraźnie odskakując reszcie stawki. Popołudniu na akwen wyruszyły Foile, niestety wiatr osłabł i sędziowie mieli wyraźne problemy z przeprowadzeniem zaplanowanych wyścigów. Ostatecznie odbyły się tylko dwa biegi, które wygrywali Witold Dudziński i Paweł Dittrich w masterach i dwa Dominik Lewiński w juniorach.
W sobotę wiatru było zdecydowanie mniej, ale te graniczne warunki utrzymywały się cały dzień, co pozwoliło sędziom na sprawne przeprowadzenie kolejnych wyścigów. W klasie Raceboard wyrównana walka o tytuł Mistrza Polski spowodowała drobną nerwowość u zawodników. Faworyt regat Artur Manelski zaliczył dwa falstarty i zaczął się oddalać od zwycięstwa. Wykorzystał to Sinczak i dwukrotnie drugi na mecie Jakub Nowak. Oprócz Raceboarda do rywalizacji ruszyły też Foile. Tego dnia wszystkie wyścigi, za wyjątkiem jednego falstartu, wygrał Dittrich. Jednak nie przyszło mu to tak łatwo, bo czasami różnice na mecie były dosłownie minimalne. Za jego plecami aż trzech zawodników tasowało się w kolejności, zachowując szanse na medal. W juniorach walka o pierwsze miejsce nabrała rumieńców, bo z Dominikiem zaczął wygrywać Michał Polak. W Formule Windsurfing, zarówno juniorów, jaki juniorek rywalizacja była bardzo wyrównana, a o podziale medali decydowały ostatnie wyścigi.
W niedzielę wiatru było jeszcze mniej. Skorzystały z tego tylko Raceboardy rozgrywając kolejne dwa wyścigi i juniorzy na Foilach, którym udało się przeprowadzić tylko jeden. Formula Windsurfing na wodę już tego dnia nie zeszła. Ostatecznie Mistrzem Polski w klasie Raceboard został Maciej Sinczak, który przy remisie punktowym i lepszej odrzutce pokonał Artura Manelskiego. Trzecie miejsce zajął Jakub Nowak. Najlepszą z kobiet okazała się Marlena Jopyk-Misiak. Medale w klasie Open Foil Race zdobyli: Paweł Dittrich, Witold Dudziński i Tomasz Słomski (Masters) oraz Dominik Lewiński, Michał Polak i Kajetan Machura (Junior). Mistrzami Polski w klasie Formula Windsurfing juniorów zostali: Aleksandra Wasiewicz i Michał Polak.Druga część regat w Rewie odbędzie się już za kilka dni (12-15.09) i będą to Mistrzostwa Polski Seniorów w klasie Formula Windsurfing, Open Foil Race oraz Slalom.

Raceboard
1 POL-101 - Maciej Sinczak / PSW - 11.0 pkt.
2 POL-79 - Artur Manelski / DKŻ Dobrzyń - 11.0
3 POL-215 - Jakub Nowak / DKŻ Dobrzyń - 22.0
4 POL-48 - Marlena Jopyk-Misiak / SKŻ "Ergo Hestia" Sopot - 35.0
5 POL-92 - Ireneusz Kutyła / "BAZA" MRĄGOWO - 41.0

Formuła Windsurfing Juniorki
1 POL-122 - Aleksandra Wasiewicz / SKŻ "Ergo Hestia" Sopot - 8.0 pkt.
2 POL-1556 - Marta Popłonyk / AZS Poznań - 8.0
3 POL-100 - Iga Stępczyńska / YKP Warszawa - 12.0
4 POL-236 - Linda Falkiewicz / SKŻ "Ergo Hestia" Sopot - 17.0
5 POL-103 - Wiktoria Giec / YKP Warszawa - 30.0

Formuła Windsurfing Juniorzy
1 POL-42 - Michał Polak / GKŻ Gdańsk - 8.0 pkt.
2 POL-163 - Kajetan Pawłowski / AZS Poznań - 11.0
3 POL-636 - Dominik Lewiński / GKŻ Gdańsk - 18.0
4 POL-296 - Jan Goralski / GKŻ Gdańsk - 20.0
5 POL-144 - Kajetan Machura / SKŻ "Ergo Hestia" Sopot - 24.0

Open Foil Race Mastersi
1 POL-381 - Paweł Dittrich / WSV Werder - 6.0 pkt.
2 POL-507 - Witold Dudziński / JKW Poznań - 12.0
3 POL-14 - Tomasz Somski / MOS Warszawa - 17.0
4 RUS-10 - Sergiej Pavlenko / Kaliningrad - 18.0
5 POL-508 - Jacek Wróż / PSW - 30.0

Open Foil Race Juniorzy
1 POL-636 - Dominik Lewiński / GKŻ Gdańsk - 5.0 pkt
2 POL-42 - Michał Polak / GKŻ Gdańsk 8.0
3 POL-144 - Kajetan Machura / SKŻ "Ergo Hestia" Sopot 15.0
4 POL-661 - Krzysztof Żarnowski / SKŻ "Ergo Hestia" Sopot 20.0
5 POL-146 - Aleksander Niziołek / SKŻ "Ergo Hestia" Sopot 27.0 

Zdjęcia: Rafał Czepułkowski - FotoSurf
Podobne artykuły:

Wasze komentarze

Katalog sprzętu

HOT

Spoty

Planujesz wyjazd na deskę? W naszej bazie znajdziesz atrakcyjne miejsca.