Krzysiek 2019-07-03 23:44, Krzysiek

Na półmetku Mistrzostw Świata prowadzi Steve Allen
W Pucku trwają Rehasport Mistrzostwa Świata Formula Windsurfing Foil, na starcie których stanęło 57 zawodników z 13 krajów. Wśród nich są prawdziwe gwiazdy windsurfingu, wielokrotni mistrzowie świata i medaliści olimpijscy. Do Pucka przyjechała również Mistrzyni Olimpijska z Londynu, Hiszpanka Marina Alabau.Zatoka Pucka po raz kolejny okazała się idealnym miejscem do uprawiania windsurfingu i organizowania tak prestiżowych regat. Gdy w ubiegłym roku, w tym samym terminie, odbywały się w Pucku Mistrzostwa Europy, wiało mocno przez cały tydzień. Zagraniczni goście kręcili głowami z niedowierzania, a Polacy mówili, że to niemożliwe. Minął rok, znowu spotykamy się na światowej imprezie w Pucku i znowu bardzo mocno wieje. Wiatr jest jeszcze mocniejszy i wszystko wskazuje na to, że tak będzie przez cały tydzień regat.
W niedzielę było „zaledwie” 16-20 węzłów, akurat na przetarcie. W tych warunkach rozegrano 5 wyścigów. Bardzo dobrze żeglowali: Steve Allen, Wojciech Brzozowski oraz Francuz Alecandre Cousin, który należy do czołówki zawodowców w PWA. Drugiego dnia regat przywiało i to bardzo mocno. Do południa, przy wietrze ponad 30 węzłów, udało się przeprowadzić tylko trzy wyścigi. Sędziowie nie zdecydowali się na kolejne starty tego dnia. To była dobra decyzja, bo popołudniu wiało ponad 40 węzłów, a w najsilniejszym szkwale zmierzono 51. W tych ciężkich warunkach najrówniej żeglowali Polacy z teamu Expolder: Maciej Rutkowski oraz brązowy medalista olimpijski Przemysław Miarczyński. Kolejnego dnia regat wiatr nieco osłabł, ale tylko trochę. Zawodnicy zaliczyli kolejne 5 wyścigów. To był zdecydowanie dzień Australijczyka mieszkającego w Polsce. Steve Allen dwukrotnie wygrał wyścig i dwa razy był drugi, co umocniło go na prowadzeniu Rehasport Mistrzostw Świata Formula Windsurfing Foil w Pucku. Drugie miejsce zajmuje Elia Kolombo, a trzecie Maciej Rutkowski. Nic jednak jeszcze nie jest rozstrzygnięte, bo na półmetku regat różnice punktowe na kolejnych pięciu pozycjach są bardzo małe. Wśród kobiet prowadzi Marina Alabau, a w młodzieżowcach Michał Polak. Przed nami kolejne trzy dni ścigania w warunkach silnowiatrowych.
Wyniki TOP-10:
1 AUS-0 - Steve Allen 18.0 pkt.
2 SUI-63 - Elia Colombo 25.0
3 POL-23 - Maciej Rutkowski 25.0
4 FRA-752 - Alecandre Cousin 28.0
5 POL-126 - Przemysław Miarczyński 33.0
6 POL-10 - Wojtek Brzozowski 34.0
7 ISR-1 - Arnon Dagan 46.0
8 POL-1111 - Bartłomiej Kwiek 86.0
9 POL-82 - Piotr Myszka 88.0
10 POL-381 - Paweł Dittrich 90.0Organizatorzy: Polskie Stowarzyszenie Windsurfingu, Formula Windsurfing, International Windsurfing Association
Partnerzy: Miasto Puck, MOKSiR
Patron Honorowy: Polski Związek Żeglarski
Sponsorzy: Rehasport Clinic, Allcon, Konsal, Amica, Brzoziewska Kędziora, Wyższe Szkoły Bankowe, Symbio Media Group, Kowo Udvikling, Simple Media, Easy Surf Shop, Pit Bull.

Fot. Rafał Czepułkowski - FotoSurf
Podobne artykuły:

Wasze komentarze

Katalog sprzętu

HOT

Spoty

Planujesz wyjazd na deskę? W naszej bazie znajdziesz atrakcyjne miejsca.