Krzysiek 2018-05-16 10:18, Krzysiek

Puchar Polski wystartował!
W Pucku zakończyły się regaty windsurfingowe zaliczane do Pucharu Polski. Na starcie pojawiła się międzynarodowa stawka zawodników rywalizująca w kilku klasach.Wyścigi w piątek poprzedziła konferencja prasowa poświęcona zbliżającej się imprezie Konsal Mistrzostwa Europy w Formule Windsurfing i Formule Foil. O przygotowaniach do tej imprezy opowiadali: Hanna Pruchniewskia - Burmistrz Miasta Puck, Witold Dudziński- Prezes Polskiego Stowarzyszenia Windsurfingu, a także Igor Rejmer - sędzia regatowy oraz Hubert Mokrzycki - Mistrz Świata Masterów w Formule Windsurfing. W konferencji prasowej uczestniczyli również przedstawiciele sponsorów: Konsal oraz Allcon, od lat związani z żeglarstwem.
W Pucku wiatr nie rozpieszczał żeglarzy deskowych. Jedynie flota Raceboarda ścigała się przez dwa dni zaliczając pięć wyścigów. Wszystkie niestety odbyły się w bardzo słabym wietrze. Zwyciężył Maciej Sińczak z Warszawy, który triumfował we wszystkich wyścigach. Pojawienia się na tych regatach popularnego „Maciejki” było sporą niespodzianką. Uważany przed kilkunastu laty za jeden z większych talentów, z powodu kontuzji zniknął ze sceny windsurfingowej. Pojawił się w Pucku i zapowiedział regularne starty w Raceboardzie. Drugie miejsce na tych regatach wywalczył Ireneusz Kutyła, a trzecie Dariusz Stanisławski.

Najwięcej emocji było podczas wyścigów Formuły Windsurfing oraz Formuły Foil. To w tych konkurencjach w dniach 30.06-7.07 na akwenie Zatoki Puckiej odbędą się Mistrzostwa Europy. Regaty Pucharu Polski były pierwszym oficjalnym sprawdzianem dla desek na foilach w warunkach regatowych w naszym kraju. Test wypadł bardzo dobrze, na starcie pojawiło się aż dziesięciu zawodników. Poziom w czołówce był bardzo wyrównany, a o kolejności na mecie często decydowały lepsze decyzje taktyczne na ostatnim halsie. Ostatecznie pierwszym zwycięzcą regat na deskach foil w Polsce został Filip Korczyki, drugie miejsce zajął Giedrius Liutkus, a trzecie Hubert Mokrzycki.

Jako ostatni na akwen wypłynęli zawodnicy z Formuły Windsurfing. Dopiero w niedzielę pod wieczór powiało na tyle mocno, by umożliwić rozegranie trzech widowiskowych wyścigów. Bezkonkurencyjny okazał się Hubert Mokrzycki, który trzy razy przekraczał linię mety jako pierwszy. Drugie miejsce zajął Witold Dudziński, a trzecie Paweł Dittrich.

Zdjęcia: Rafał Czepułkowski - FotoSurf
www.psw.org.pl


Podobne artykuły:

Wasze komentarze

Katalog sprzętu

HOT

Spoty

Planujesz wyjazd na deskę? W naszej bazie znajdziesz atrakcyjne miejsca.