Krzysiek 2015-05-12 09:59, Krzysiek

Soma Bay - najlepszy spot w Egipcie


Soma Bay - najlepszy spot wind- i kitesurfingowy w Egipcie. 
Bogata oferta hoteli i najlepsze warunki na wodzie zadowolą każdego - surftravel.plPołożenie:
Soma Bay, znana wśród miłośników kite i windsurfingu miejscowość położona jest 35 km na południe od Hurghady i ok 15 km na północ od Safagi. To otoczone z trzech stron morzem miejsce oferuje jedne z najpiękniejszych plaż w Egipcie, co sprawia, że jest to również doskonałe miejsce na wypoczynek, z dala od zgiełku i hałasu. Długa, piaszczysta plaża zachęca do kąpieli, nurkowie mogą podziwiać tu fascynujący podwodny świat, a pasjonaci windsurfingu i ktiesurfingu, dzięki doskonałym warunkom mogą poświęcić się swemu ulubionemu sportowi spędzając całe dnie w ciepłej wodzie. Soma Bay jest niewielką, spokojną miejscowością także amatorzy nocnej zabawy będą musieli udać się do Hurghady, gdzie po zachodzie słońca można skorzystać z oferty wielu barów i dyskotek.

Hotele:
Soma Bay jest doskonałym miejscem na spędzenie spokojnych a zarazem aktywnych wakacji.
Znajdują się tu bardzo dobre 5* hotele w różnym przedziale cenowym, również te luksusowe dla bardzo wymagających klientów. Także każdy znajdzie coś dla siebie.Najczęściej odwiedzanym przez wind- i kitesurferów jest hotel Palm Royale Soma Bay, położony przy samej bazie SurfMotion. Jest to doskanała opcja dla tych, którzy chcą mieszkać przy samym spocie. Sam hotel jest bardzo dobrze oceniany przez gości jako czysty, spokojny a obsługa miła 
i profesjonalna. Ponadto hotel jest też doskonałą opcją do wypoczynku dla rodzin z dziećmi. Położony wśród zieleni i kwiatów z dużymi przestronnymi pokojami i balkonami skierowanymi w stronę morza. Przy hotelu znajduje się długa piaszczysta plaża z łagodnym zejściem do morza. W restauracji codziennie prezentowana jest jakaś kuchnia regionalna a dodatkowo jest możliwość skorzystania z restauracji a' la carte – greckiej, libańskiej, włoskiej oraz azjatyckiej, a wszystkie na wysokim poziomie.

Poza hotelem Palm Royale w okolicy spotu znajduje się kilka innych hoteli. 500 m od bazy SurfMotion znajduje się równie dobry hotel Caribbean World Soma Bay. Polecany zarówno kite- i windsurferom, rodzinom z dziećmi jak i wszystkim, którzy chcą odpocząć w spokojnym miejscu, przy pięknej plaży korzystając z atrakcji hotelowych. Ok. 4 km na południe od spotu znajdują się nieco tańsze, jenak uważane za dobre i popularne wśród turystów hotele Amwaj Blue Beach Abu Soma oraz Imperial Shams Abu Soma. Czyste, schludne, położone przy pięknej plaży hotele z miłą obsługą oraz dobrym jedzeniem są doskonała alternatywą dla osób, które chcą trochę zaoszczędzić.

Soma Bay oferuje także zakwaterowanie dla bardzo wymagających klientów. Hotele Kempinsky, La Residence Les Cascades oraz Robinson Club spełnią najwyższe oczekiwania a wysoki standard i bogata oferta hotelowa na pewno będzie atrakcyjna dla osób oczekujących luksusu.Spoty:
W zatoce pod hotelem Palm Royal, przy której znajduje się spot woda jest płaska, gdyż wiatr wieje ukośnie od brzegu. Do tego spora jej część jest płytka i oddzielona mielizną od otwartego morza. 
Stwarza to doskonałe warunki do nauki dla początkujących windsurferów. Po wypłynięciu na otwarte morze spotkać można niewielką  falkę, do 1,5 m wysokości, która nadaje się do skoków.
 Spot ten  jest idealny również do uprawiania kitesurfingu. To miejsce jest bardziej odsłonięte i wiatr jest nieco lepszy niż na spocie obok, przy hotelu Caribbean. 
Spot pod Palm Royalem, przez wielu uważany jest za najlepszy w Egipcie. Pod hotelem znajduje się niemiecka baza wind- i kitesurfingowa: Surf Motion.Spot pod hotelem Caribbean World- tutaj wiatr z lewej strony wieje  rano wzdłuz od brzegu ( side offshore) i może być czasem porywisty. Ok. godziny jedenastej, zamienia się wiatr wiejący wzdłuż brzegu ( side shore) i zostaje  mniej więcej na stałym poziomie.

Spot przed centrum oferuje doskonałe warunki do niemal każdego rodzaju windsurfingu / oraz kite'a na poziomie zaawansowanym:
Zatoczka zamknięta  po zawietrznej uniemożliwia dryfowanie, nie znosi na otwarty akwen, 
200-300 m od brzegu zupełnie płaska woda, czasem z delikatnym chopem
Obszar  5-10 metrów to miejsce gdzie można stanąć i  łatwo wystartować.
100 m obszar z nieco głębszą wodą ułatwia naukę i poprawę umiejętności, idealny do rozwijania prędkości. Brak raf lub innych przeszkód sprawia,  że windsurfing / kitesurfing jest łatwy 
i bezpieczny. Bezpieczeństwo daje również brak innych szkół w bardzo bliskiej odległości, co oznacza mniejszy ruch na wodzie, łatwe i bezpieczne surfowanie/ kitesurfing.
Dla początkujących kajciarzy spot przed centrum Planet Allsports nie jest zalecany, nauka jest prowadzona w lagunie ( wielkość obszaru dla początkujących to ok. 200 x 300 m) , do której baza dowozi łodzią ( kiedy tylko chcesz, transport trwa 5 min)Atrakcje:
Poza doskonałymi warunkami do uprawiania kite i windsurfingu Soma Bay jest rewelacyjnym miejscem do nurkowania. Położone stosunkowo blisko brzegu dobrze zachowane rafy koralowe sprawiają, że jest to miejsce idealne miejsce zarówno dla początkujących i bardziej zaawansowanych nurków. Ci, którzy nigdy nie nurkowali mogą sprawdzić jak to jest i z pomocą instruktora zejść pod wodę i obserwowac przepiękne rafy koralowe. Organizowane są także rejsy łodzią ze szklanym kadłubem w kierunku raf. 2 m pod wodą znajduje się pomieszczenie, z którego okna można podziwiać ten fascynujący podwodny świat. Dla wymagających klientów jest też opcja rejsu po Morzu Czerwonym luksusowym katamaranem, podczas którego istnieje możliwość snurkowania przy rafach zwykle niedostępnych innym. Oferowane są też rejsy na wyspę Giftun oraz "rajską plażę" Mahmya również z opcją snurkowania. Poza tym Soma Bay jest miejscem często odwiedzanym przez miłośników golfa. Można też wybrać się na przejażdżkę quadem bądź jeepem na pustynię do wioski beduinów by poznać warunki ich życia Tam czeka shisha i herbata z hibiskusa oraz wielblądy, na których można się przejechać. Z Soma Bay oferowane są także wycieczki do Hurghady połączone ze zwiedzaniem miasta lub wizytą w aquaparku. Oczywiście można tez wybrać się tam samemu bez pośrednictwa lokalnego biura.

Oferta:
Proponujemy bogatą ofertę wyjazdów do Soma Bay praktycznie przez cały rok.
Nasze propozycje na hotele: Palm Royal czy Caribbean World obejmują wyloty z różnych miast ( WAW, KTW, POZ, GDN, WRO) na pobyty 7 i 14-dniowe. 
W wysokim sezonie samoloty czarterowe do Hurghady latają parę razy w tygodniu, co daje nam opcje na wypoczynek: 5, 6, 8, 10,11 czy 15 dniowy.

Poza bogatą ofertą wyjazdów indywidualnych, organizujemy też wyjazdy grupowe z opcją szkolnia
z naszymi instruktorami wind- i kitesurfingu.
 Przykładowa oferta na szkoleniowy:

Wyjazd Egipt-Soma Bay- szkolenie kitesurfingowe- 18 czerwca 2015 Palm Royal


Po szczegóły ofert dzwońcie 81 4 415 416, 81 4 415 945 lub piszcie: travel@funsurf.pl
Więcej informacji na stronie: www.surftravel.pl
 
Podobne artykuły:

Wasze komentarze

Katalog sprzętu

HOT

Spoty

Planujesz wyjazd na deskę? W naszej bazie znajdziesz atrakcyjne miejsca.