Krzysiek 2015-04-27 12:41, Krzysiek

Alacati - obowiązkowy punkt na windsurfingowej mapie
Alacati jest miejscowością znaną w świecie windsurfingu, słynącą przede wszystkim 
z doskonałych warunków do uprawiania tego sportu. Stałe wiatry wiejące tu ponad 300 dni w roku, krystalicznie czysta płaska woda oraz gościnność Turków sprawiają, że jest to jedno z najlepszych miejsc do uprawiania windsurfingu na świecie, o czym świadczy również fakt, że są tu organizowane mistrzostwa świata w windsurfingu. Za sprawą bezpiecznej i płytkiej wody o dużej powierzchni jest to też doskonałe miejsce do nauki dla dzieci i dorosłych.

Położenie:
Alacati położone na Półwyspie Cesme, kilkanaście kilometrów od miasta o tej samej nazwie i ok. godzinę drogi z lotniska w Izmirze. Cesme jest znanym ze złotych plaż i turkusowego morza tureckim kurortem. Nazwa miasta oznacza „źródło"i jest ono bogate w wody termalne mające korzystny wpływ na różnego rodzaju schorzenia. W mieście znajdują się dobrze zachowane osmańskie doby i łaźnie tureckie, a na nadmorskiej promenadzie restauracje oferujące świeżo złowione ryby i owoce morza, których grzechem byłoby nie spróbować. Przyjazne wiatry i atrakcyjne położenie przyciągają tu rzesze turystów, zarówno wielbicieli sportów wodnych jak i pragnących wypocząć na cudownych piaszczystych plażach, gdzie dzięki stosunkowo niskiej wilgotności powietrza oraz chłodzącym wiatrom jest niezwykle przyjemnie. Spot:

Słynne na cały świat Alacati to spot dla osób na każdym poziomie zaawansowania.
Panujące na spocie warunki zadowolą nie tylko początkujących windsurferów korzystających z płytkiej, piaszczystej części zatoki ( przez pierwsze 200 metrów woda całkiem płytka, głębokość max. po szyję), ale również bardziej zaawansowanych poszukujących dobrych warunków do freeride'u i freestyle'u. Po tej stronie zatoki nie uprawia się kitesurfingu, dotarcie na spot kajtowy wymaga krótkiego transferu organizowanego przez bazę ( np Kite-Turkey)Wiatr wieje wzdłuż brzegu z lewej strony, pływanie w poprzek zatoki. Spot jest bezpieczny, stale obserwowany przez pracowników baz ( wspólpracujemy z bazą ASPC), aby w razie konieczności wypłynąć i przyholować windsurfera, którego "wywiało" za daleko:-)
Na akwenie nie ma dużych fal, przy silnym wietrze pojawia się ,,chop".
Letnie statystyki wiatrowe są imponujące - w sierpniu ponad 90% >=4Bft. 

Hotel:
Ok. 250 metrów od baz windsurfingowych znajduje się duży 5* hotel Alkoclar Alacati. Hotel dzięki swemu atrakcyjnemu położeniu przy znanym na cały świat spocie oferuje doskonałe warunki dla miłośników sportów wodnych a prywatna piaszczysta plaża z łagodnym zejściem do morza sprawia, że jest on idealny dla rodzin z dziećmi. Długo ciągnąca się płycizna sprawia, że zabawy na plaży są bezpieczne dla dzieci. Na plaży leżaki, parasole i ręczniki są bezpłatne. Sam hotel składa się z 6 piętrowego budynku ze 180 pokojami. Na terenie hotelu znajdują się restauracje, bary i dyskoteka. Wypocząć można przy basenie lub relaksując się w Spa, na saunie czy w jacuzzi. Ci którzy lubią aktywnie spędzać czas również najdą coś dla siebie na terenie hotelu. Do dyspozycji jest kort tenisowy, tenis stołowy oraz aerobik.

Hotel Alkoclar Alacati
może być też doskonałą bazą wypadową na zwiedzanie tej niezwykle atrakcyjnej bogatej w zabytki historyczne części Turcji. Atrakcje:
Można poznać tu wiele pięknych miejsc i ciekawych ludzi którzy dostarczą niezapomnianych wrażeń. Proponowane są wycieczki do miejsc słynnych na cały świat jak: Pammukale, Efez, Milet czy Pirene. Warto zwiedzić też okoliczne wysepki podczas rejsu, wybrać się na niezwykle popularną wśród zwiedzających grecką wyspę Chios. Można pospacerować rynkiem Alacati, znanego ze swej architektury oraz winnic, odwiedzić prawdziwy bazar turecki lub zażyć kąpieli w tureckiej łaźni.
Można też po prostu wypocząć przy pięknej plaży w słynnym na cały świat miejscu.
 
Do Alacati zapraszamy:

Wyjazd Alacati- szkolenie windsurfingowe-4 sierpnia 2015

Wyjazd Alacati- szkolenie windsurfingowe-11sierpnia 2015

Wyjazd Alacati- szkolenie windsurfingowe-18 sierpnia 2015W tych terminach przygotowaliśmy wyjazdy grupowe połączone ze szkoleniem z naszym instruktorem. Jeśli ktoś nie potrzebuje szkolenia istnieje możliwość wykupienia samego pobytu. 


SurfTravel
- biuro podróży dla surferów
tel: 81 4 415 416; 81 4 415 945
 
Podobne artykuły:

Wasze komentarze

Katalog sprzętu

HOT

Spoty

Planujesz wyjazd na deskę? W naszej bazie znajdziesz atrakcyjne miejsca.