Krzysiek 2015-03-12 13:01, Krzysiek

Defi Wind 2015 w mistrzowskiej obsadzie
Tegoroczna edycja największych windsurfingowych regat świata zapowiada się naprawdę w wielkim formacie. I nie chodzi już tylko o rekordową frekwencję, ale też udział najbardziej utytułowanych zawodników. Pierwszą sławą, jaka zapowiedziała swój start w majowych regatach był Bjorn Dunkerbeck, który po rezygnacji z touru PWA postanowił skupić się na zawodach z większą szansą silnego wiatru. Jeśli tylko powtórzy się taka pogoda jaka towarzyszyła Defi Wind w ubiegłym roku, Bjorn nie powinien narzekać.

Nawet jeśli dopisze wiatr, Bjorn nie będzie miał łatwego zadania. Wśród 1199 pozostałych zawodników pojawi się też jego najgroźniejszy rywal - Antoine Albeau! Dzięki majowemu „okienku” w terminach regat PWA, francuski mistrz znalazł czas, by po raz czwarty wziąć udział w Defi Wind. Trzy wcześniejsze edycje (w latach 2007, 2006 i 2007) wygrał. Jak będzie tym razem? Przekonamy się już w połowie maja!

Defi Wind 2015 potrwa od 14 do 17 maja. W tym roku swój udział zapowiedziała rekordowa liczba uczestników. Na liście startowej zapisało się aż 1200 windsurferów! Jeśli ktoś chciały wystartować w tym maratonie, a jeszcze nie zgłosił swojego udziału, będzie musiał poczekać do następnego roku. Powód - wszystkie miejsca startowe zajęte! 
Podobne artykuły:

Wasze komentarze

Katalog sprzętu

HOT

Spoty

Planujesz wyjazd na deskę? W naszej bazie znajdziesz atrakcyjne miejsca.