Krzysiek 2015-03-02 12:17, Krzysiek

Ezzy Taka 2
Rok po premierze 3-listwowego modelu Taka, David Ezzy przedstawia kolejną wersję tego super manewrowego żagla wave. Taka 2 zyskała nie tylko nową cyfrę w nazwie i odświeżoną szatę graficzną, ale przede wszystkim udoskonalony projekt. Oto co uległo zmianie w stosunku do modelu 2014:
  • Taka 2 może pochwalić się znacznie lepszą kontrolną w górnym zakresie wiatru od pierwszego modelu. David Ezzy uzyskał to przez dodanie 4 listwy, jednak krótszej od pozostałych. Nowa listwa nie dochodzi do kieszeni masztowej, przez co zachowana została miękka manewrowa charakterystyka, a jednocześnie ustabilizowano pracę liku wolnego. Zmodyfikowano też sposób w jaki głowica żagla odpuszcza nadmiar wiatru. Ezzy twierdzi, że Taka 2 oferuje obecnie taką samą kontrolę przy silniejszym wietrze co model Elite.
  • Taka 2 ma możliwość ustawienia trymu z głębszym brzuchem, przez co zwiększono ciąg w dolnym zakresie.
  • Zwiększyła się ilość dostępnych rozmiarów:

Mimo wyraźnej charakterystyki wave, po ostatnich zmianach Taka 2 może też służyć jako żagiel do zabawy na płaskiej wodzie i silnowiatrowego freeride’u. Więcej informacji o nowym modelu uzyskacie u polskiego dystrybutora żagli Ezzy: www.energysports.pl
Podobne artykuły:

Wasze komentarze

Katalog sprzętu

HOT

Spoty

Planujesz wyjazd na deskę? W naszej bazie znajdziesz atrakcyjne miejsca.