Krzysiek 2014-12-04 15:40, Krzysiek

Stacja Windguru na Twoim spocie
Serwis, który wszyscy znamy i kochamy (bądź nienawidzimy - w zależności od danych w tabeli), rozpoczął nowy etap swojej działalności. Oczywiście nadal związany z prognozowaniem pogody. Windguru.cz oferuje już nie tylko prognozy dla spotów całego świata, ale właśnie umożliwił nabycie swojej własnej stacji meteorologicznej, którą możemy postawić na swoim ulubionym spocie i przesyłać dane prosto do bazy danych czeskiego serwisu.

Aby zmierzyć i udostępnić aktualne dane odnośnie siły wiatru czy temperatury na danej plaży, wystarczy zamontować zestaw pogodowy w zasięgu do 250 metrów od stacji bazowej podłączonej do internetu. Czujniki stacji wysyłają bezprzewodowe dane do bazowego odbiornika, a ten „na żywo” przekazuje odczyty na serwer Windguru.Poza wskazywaniem aktualnych danych pogodowych stacja Windguru umożliwia też stworzenie bardziej dokładnej prognozy pogody dla konkretnego miejsce. Każdy kto uruchomi taką stację, otrzyma też darmowy pakiet Windguru PRO. Tak długo jak będzie działała stacja.

Za 400 euro + VAT otrzymujemy zestaw bazowy, czujniki do zamontowania na zewnątrz pomieszczenia oraz wymagane kable. Przesyłka jest już wliczona w cenę.

Więcej informacji na stronie http://stations.windguru.cz 
Podobne artykuły:

Wasze komentarze

Katalog sprzętu

HOT

Spoty

Planujesz wyjazd na deskę? W naszej bazie znajdziesz atrakcyjne miejsca.