Krzysiek 2014-11-25 13:22, Krzysiek

Nowy rekord GPS Speed Master!


Piotr Dudek niczym zawodowy pokerzysta swoją najmocniejszą kartę zostawił na koniec. Owszem, prawie, gdyż do końca zawodów GPS Speed Master pozostał jeszcze miesiąc z kawałkiem. Mimo to raczej ciężko już będzie przebić stawkę…W poniedziałek na wodach Zatoki Puckiej w okolicy Chałup padła najszybsza jak do tej pory średnia prędkość 5x10 jaką (prawdopodobnie) kiedykolwiek zmierzono w naszym kraju. Przy silnym wietrze z południa i dość wysokiej jak na warunki speed fali, Piotr Dudek wykręcił 38.31 węzłów! To nie tylko najlepszy wynik tegorocznej edycji. To najwyższa średnia prędkość w historii naszych zawodów! Tak więc mamy nowy „nieoficjalny” rekord Polski! Zobaczcie jak wyglądały poniedziałkowe warunki:


Drugi świetny wynik tego samego dnia i na tym samym spocie uzyskał Adam Mróz. Choć tym razem speedowa sesja nie przyniosła poprawy poprzedniego rekordu Adama, wynik 34.9 kts również wzbudza szacunek! Niestety nie udało mi się zrobić dziś  życiówki - komentuje swoją poniedziałkową próbę Adam Mróz. Popełniłem parę błędów a największym było założenie 2 długich pianek, przez co gotowały mi się łapy i otwierały się zanim doliczyłem do ośmiu :( No i za dużo czasu i sił zmarnowałem na szukaniu najlepszego, w miarę płaskiego miejsca w Chałupach, zamiast  w duchu czysto sportowym pilnować Piotra i podążać jego śladem :)

Gratulujemy zawodnikom fantastycznych wyników i pełen podziw za sportową wolę walki w tych mało już sprzyjających warunkach!

Aktualny ranking zawodów: http://www.windsurfing.pl/gpssm-ranking/ 
Podobne artykuły:

Wasze komentarze

Katalog sprzętu

HOT

Spoty

Planujesz wyjazd na deskę? W naszej bazie znajdziesz atrakcyjne miejsca.