Krzysiek 2019-07-12 12:55, Krzysiek

Piotr Dudek z nowymi rekordami Polski
Lipiec 2019 obfituje w gorące prędkości. Na początku miesiąca Adam Mróz po raz pierwszy w historii zawodów GPS Speed Master pokonał 40 węzłów, a nieco ponad tydzień później Piotr Dudek na francuskim spocie La Franqui pobił dwa nowe rekordy Polski: prędkość średnia 5x10 41.57 kts i maksymalna 44.26 kts. Oto jego krótka relacja:

Dziękuję za wsparcie. Dziś udało mi się poprawić 2 rekordy Polski w speedzie GPS w prędkości maksymalnej i średniej 5x10 i przy okazji uzyskać najlepszy wynik dnia na spocie. Niestety mogłem popłynąć tylko 8 przejazdów a każdy z nich był coraz szybszy. Przy ostatnim, obierając kurs na Maroko w momencie gdy zegarek pokazał prędkość ponad 45 kts, zaliczyłem katapę, którą szczęśliwie przetrwałem bez uszczerbku na ciele urywając tylko linkę trapezową. Inny francuski kolega miał mniej szczęścia i zakończył sesję z dość poważnie wyglądającym złamaniem nosa.
Reasumując, aktualnie posiadam oficjalny rekord Polski w speedzie włącznie z łódkami, katamaranami itp (ten który jest ratyfikowany przez World Speed Sailing Record Council) oraz wszystkie nieoficjalne GPSowe. Jeśli jest jeszcze jakiś rekord to proszę o informację bo ostatnio dobrze mi idzie - 3 rekordy Polski w ciągu 10 dni ;-)

Wyniki Piotra można zobaczyć na stronie gps-speedsurfing.com

Gratulujemy!

Fot. Piotr Dudek
Podobne artykuły:

Wasze komentarze

Katalog sprzętu

HOT

Spoty

Planujesz wyjazd na deskę? W naszej bazie znajdziesz atrakcyjne miejsca.