Krzysiek 2014-05-20 13:08, Krzysiek

Jeziorsko Cup 2014 - relacja
Kolejne zawody Rafa Jeziorsko Cup za nami! Po raz kolejny udało się rozegrać dwie konkurencje: Formuła Windsurfing (6 wyścigów) i SUP (1 finał). Pomimo ciężkich warunków atmosferycznych ponad 30 zawodników wraz ze swoimi rodzinami stawiło się w ośrodku wypoczynkowym Rafa na Jeziorsku aby ścigać się na wodzie i miło spędzić czas razem na lądzie.Jeśli chodzi o rywalizację sportową na wodzie, w piątek zaraz po skipper meetingu próbowano rozegrać wyścigi slalomu. Niestety wiatr był na tyle szkwalisty, że nie pozwolił na dokończenie ani jednego finału. Decyzja sędziego była szybka i prawidłowa- lecimy z formułą! Rozegrano 4 wyścigi "góra, dół", które wszystkie zdominował Michał Polanowskipokazując, że jest w wyśmienitej formie po Mistrzostwach Świata na Azorach gdzie zajął 7 miejsce.

W piątek wieczór, po uroczystym otwarciu wszyscy mogli skosztować legendarnego już "świniaka"! Zabawa jednak nie trwała bardzo długo ponieważ na następny dzień była dobra prognoza wiatrowa.W sobotę zawodników przywitał deszcz i wiatr w granicach 12-14 kts. Udało się rozegrać niestety tylko dwa wyścigi ponieważ bardzo mocny deszcz zepsuł wiatr a niska temperatura nie pozwoliła zawodnikom czekać długo na wodzie. Dwa wyścigi zdominował Filip Korczycki, który po sobotnich biegach plasował się na pierwszym miejscu! W sobotę wieczór wszyscy mogli integrować się na ognisku w nowo wybudowanym palenisku z zadaszeniem na obiekcie w ośrodku Rafa.Niedziela przyniosła nareszcie piękną pogodę dzięki czemu udało się rozegrać jeden finał SUP, który wygrał Wojtek Mroczyński. Deski SUP na imprezę zostały dostarczone przez firmę iSUP dzięki, której zawodnicy mogli testować dmuchane deski firmy Mistral. Dalej organizatorzy próbowali rozegrać wyścigi Formuły ale niestety wiatr był na tyle słaby i niestabilny, że nie pozwolił na dokończenie ani jednego biegu.


Wyniki: 
FW:
1. Filip Korczycki
2. Andrzej Święty
3. Paweł Dittrich

SUP:
1. Wojtek Mroczyński
2. Michał Polanowski
3. Sławomir Buholz

Wielkie podziękowania należą się Gminie Dobra, Gminie i Miastu Warta, Powiatowi Tureckiemu oraz Powiatowi Sieradzkiemu. Oprócz tego imprezę wsparli: Ośrodek Wypoczynkowy Rafa na Jeziorsku i Aflofarm.

Komentarz od Wojtka Mroczyńskiego: Jeziorsko 2014 już za nami. W tym roku mimo mocnych opadów i niskich temperatur udało nam się rozegrać 6 wyścigów formuły. Trzeba przyznać, że poziom zawodów okazał się być bardzo wysoki i nie było miejsca na błędy. Szczególnie chciałbym pogratulować Andrzejowi Świętemu i Pawłowi Ditrichowi, ponieważ po raz kolejny udowodnili, że mimo swojego "sędziwego" wieku w dalszym ciągu potrafią świetnie się ścigać ?
Ostatniego dnia regat udało nam się rozegrać SUP. Dzięki naszej koleżance Ewie i Easy Surf Shop mogliśmy przetestować pompowane deski Mistral. Okazały się być bardzo dobre i w dodatku szczęśliwe, przynajmniej dla mnie, ponieważ wygrałem tę dyscyplinę :)

Wielkie podziękowania należą się organizatorom tych regat, czyli Agnieszce i Michałowi Pietrasik, którzy wsadzili wiele trudu i pracy w przygotowanie tego wydarzenia. Mogliśmy się o tym przekonać nie tylko na wodzie, ale i na brzegu.


Wojtek Mroczyński, POL-48
Fundacja Rozwoju Talentów, Xcel, Easy Surf Shop, Go-Pro, AWF w Poznaniu

Więcej zdjęć znajdziecie w galerii na tej stronie
 
Podobne artykuły:

Wasze komentarze

Katalog sprzętu

HOT

Spoty

Planujesz wyjazd na deskę? W naszej bazie znajdziesz atrakcyjne miejsca.