Krzysiek 2014-04-28 11:19, Krzysiek

Puchar Świata RS:X - 3 medale dla Polski!
Polski team RS:X spektakularnie rozpoczął regatowy sezon. Aż trzy medale trafiły do rąk naszych zawodników, którzy od początku wprost zdominowali zawody we francuskim Hyeres. Złoto dla Piotra Myszki, srebro dla Pawła Tarnowskiego i brąz dla Mai Dziarnowskiej! Niewiele brakowało, a tych medali byłoby jeszcze więcej, niestety Przemkowi Miarczyńskiemu nie udało się utrzymać wysokiego miejsca podczas biegu medalowego i spadł z 3 na 4 pozycję.Komentarz Piotra Myszki świeżo po wygranych regatach:

Zwycięstwo w regatach zapewniłem sobie wczoraj, a dzisiejszy wyścig Medal Race był tylko formalnością. Drugie miejsce wywalczył nasz drugi zawodnik z kadry Paweł Tarnowski.

Dziś razem z Pawłem musieliśmy tylko stawić się na starcie do ostatniego wyścigu, wystartować i ukończyć na dowolnym miejscu. Oczywiście nie odpuszczaliśmy i walka była do samego końca. Taktyka na dziś była taka by nie przeszkadzać Pontowi, który bronił 3 miejsca. Niestety mimo, że robiliśmy co się dało i Pont dał z siebie wszystko to i tak nie udało mu się obronić 3 pozycji i zakończył regaty na 4 miejscu – szkoda.

Mimo to jako team jesteśmy zadowoleni z dwóch pierwszych miejsc w RSX mężczyzn, oraz z 3 miejsca Mai Dziarnowska w klasie RSX koniet.

Gratulacje dla całej ekipy za walkę.

Dla mnie osobiście to były bardzo ważne, treningowe regaty bo miałem okazję przetestować mój nowy sprzęt w warunkach regatowych, sprawdzić formę i zobaczyć na jakim etapie przygotowań są pozostali zawodnicy z czołówki światowej. Z 16 wyścigów wygrałem 8, a najgorszy mój start to 11 miejsce więc nie najgorzej. To dzięki równej i dobrej żegludze zapewniłem sobie to zwycięstwo.

Oczywiście nie zasypuję gruszek w popiele i wiem, że jeszcze dużo jest pracy przede mną i że szczyt formy musi przyjść we wrześniu na Mistrzostwach Świata w Santander. Zawodnicy z innych krajów na pewno wyciągnęli wnioski z tego co się na tych zawodach wydarzyło i zrobią wszystko by nie powtórzyła się sytuacja z tych regat. No ale to już jest ich problem co zrobią, bo dla mnie jest najważniejsze, że przygotowania idą w dobrą stronę i że to co robiłem do tej pory sprawdza się i warto to kontynuować.
Maja Dziarnowska (3 miejsce RS:X kobiet)

3 na 6 medali windsurfingowego Pucharu Świata trafia do RSXteam! Bezkonkurencujne złoto Piotr Myszka , pewne srebro Paweł Tarnowski i mój brąz! 3 Polki i 3 Polaków w top10! Bójcie się ,bo to nie jest nasz szczyt formy.Mamy pełne wsparcie Polskiego Związku Żeglarskiego i EnergaSailing i nie musimy trenować po szopach

Bardzo , bardzo , bardzo dziękuję za trzymanie kciuków i słowa zagrzewające do walki. Ostatni wyścig nie poszedł po mojej myśli,muszę zadowolić się 3 miejscem.Myślę,że jak na początek sezonu to nie jest źle!;) Zadowolona!


wyniki panów

wyniki pań

fot. Cezariusz Piórczyk 
Podobne artykuły:

Wasze komentarze

Katalog sprzętu

HOT

Spoty

Planujesz wyjazd na deskę? W naszej bazie znajdziesz atrakcyjne miejsca.