Krzysiek 2014-04-11 13:17, Krzysiek

Informator przedsezonowy PSW 2014


Jak co roku Komisja Szkolenia oddaje w Wasze ręce nowy informator przedsezonowy dotyczący powszechnego szkolenia windsurfingowego w Polsce, obowiązujący w sezonie 2014. Polskie Stowarzyszenie Windsurfingu, które jest koordynatorem działań wszystkich polskich środowisk windsurfingowych jest również patronem szkolenia powszechnego. 

W nowym sezonie skład Komisji Szkolenia został powiększony o trzech nowych członków, są to młodzi instruktorzy PSW z kilkuletnim stażem instruktorskim, a co więcej aktywnymi zawodnikami Puchary Polski i kadry RS:X. Od tego sezony będą pełnić funkcję asystentów na kursach instruktoskich, pomagać przy organizacji Mistrzostw Polski Instruktorów i w przygotowywaniu dokumentów dla szkół windsurfingowych.

Ubiegły sezon czyli 2013 był bardzo owocny pod względem odbytych kursów instruktorkich,pierwczy raz odbyło się, aż 6 kursów kadrowych. Cztery z nich odbyły się na Zatoce Puckiej, dwa w Wielkopolsce. Komisja Szkolenia PSW wyszkoliła blisko 60 nowych instruktrów, jest to największa liczba od początku działania komisji. Miło nam także poinformować, że ponad 10 szkół w Polsce I w Europie posiadało licenję naszego stowarzyszenia.Podobnie jak w poprzednim sezonie KS PSW pozostaje przy dotychczasowym systemie szkolenia kadr instruktorskich. Stopnie instruktora rekreacji, sportu oraz instruktor wykładowca będą obowiązywać takżę w najbliższym sezonie.

W oparciu o wieloletnie doświadczenie, systematykę i metodykę szkolenia windsurfingu, Komisja Szkolenia gorąco zachęca wszystkie szkoły licencjonowane przez PSW do aktywnego i efektywnego organizowania kursów wedle wytycznych KS PSW. Absolwenci takich kursów bez wątpienia będą wszechstronnymi, reprezentującymi odpowiednio wysoki poziom surferami i szkoleniowcami. Na stałe w kalendarz każdego szanującego się instruktora windsurfingu, wpisały się już Mistrzostwa Polski Instruktorów PSW. Łączymy nadzieję, że wszyscy lub przynajmniej w przytłaczającej większości Szanowne Koleżanki i Koledzy Instruktorzy, zarówno Ci z doświadczeniem jak i Ci, którzy będą „świeżo upieczeni, " licznie stawicie się na MPI, które jest naszym wspólnym świętem, dniem instruktora windsurfingu i oddacie się szaleństwu, jakie przygotowujemy dla Was. Impreza, chociaż młoda (w tym sezonie już VII edycja!), cieszy się dużym zainteresowaniem, także wśród mediów i co równie ważne sponsorów, którzy także w tym sezonie przygotowują nie lada nagrody.Życzymy samych sukcesów sezonie 2014! Do zobaczenia na wodzie!!!
Z surferskimi pozdrowieniami
Adam Kaczmarek
Wiceprezes PSW ds. szkolenia

Informacje o kursach PSW 2014:
http://psw.org.pl/?page_id=31
Podobne artykuły:

Wasze komentarze

Katalog sprzętu

HOT

Spoty

Planujesz wyjazd na deskę? W naszej bazie znajdziesz atrakcyjne miejsca.