Krzysiek 2013-10-14 14:08, Krzysiek

Supreme Surf Big Days Neu Mukran 2013


Supreme Surf Big Days to zawody wave na prognozę organizowane przez naszych niemieckich sąsiadów. Poraz kolejny zawodnicy spotkali się w Neu Mukran na Rugii. W sumie startowało 48 zawodników z Niemiec, Danii, Holandii i Polski. Poziom był naprawdę wysoki, ponieważ w zawodach uczestniczyli riderzy z PWA, niemieccy weterani tego sportu oraz lokalni wyjadacze. Na wodzie warunki były naprawdę piękne, fala w końcowych heat’ach dochodziła do 3m wiatr side-onshore płn-wsch na żagle od 4.2-5.0.

W pierwszych heatach eliminacyjnych startowaliśmy po 8 osób, więc na wodzie było gęsto jednak mimo to sędziom udało się szybko i sprawnie ogarnąć sytuacje i płynnie bez większych przerw mogliśmy walczyć dalej. Z Polski w eliminacjach wystartowali: Maciek Kapuściński, Łukasz Trzaskowski, Nikodem Merlak, Przemek Krzycki i Karol Politański.

Z eliminacji udało się wyjść Nikodemowi, Łukaszowi i Przemkowi. W kolejnym heacie spotkali się Kenneth Danielsen, Bunger, Nikodem Merlak i Łukasz Trzaskowski.
Wynik tego heatu zadecydował, że w kolejnej rundzie Nikodem zmierzy się z Kennethem, Gobishem i Guggiem. Tymczasem do starcia doszło między Kleingarnem, Przemkiem, Weberem i Balluffem. Niestety Przemkowi nie udało się przejść dalej.

Na Polu bitwy pozostał Nikodem. Po trudnym pojedynku odpadł z Danielsenem i Gobishem.

Kolejne heaty wyglądały jak rozgrywki PWA. Poziom był niesamowicie wysoki, ponieważ walczyli ze sobą Oscar Hollmann, Martin Ten Hoeve, Klaas Voget, Max Droege, Lars Gobisch, Kenneth Danielsen, Leon Jamaer, Fabian Weber. Tutaj już mogliśmy zobaczyć manewry na najwyższym poziomie takie jak backside wave 360, Taka, Goiter, Pushloop Tweak, Double Forwardloop i wiele innych tricków!

Po zaciekłej walce w finale zmierzyli się Klas Voget i Keneth Danielsen jednak lepszy okazał się Voget i został zwycięzcą tegorocznej imprezy
! W loosers final Leon Jamaer, pokonał lokalnego doświadczonego ridera z Rugii Oscara Hollmanna i tym sposobem uplasował się na 3 pozycji.

Wyniki:

1. Klaas Voget

2. Kenneth Danielsen

3. Leon Jamaer

4. Oscar Hollmann
Autorzy zdjęć: Maciek Kapuściński(Wavecamp.pl), Piotr Krzycki, Paweł Kaleta, Supremesurf Big Days

 

Tekst: Nikodem Merlak
(Tabou Boards, Gaastra, Easy-SurfShop, Nauitilus Training Center, GoPro, Dakine, Freeway.com.pl)

Podobne artykuły:

Wasze komentarze

Katalog sprzętu

HOT

Spoty

Planujesz wyjazd na deskę? W naszej bazie znajdziesz atrakcyjne miejsca.