Krzysiek 2013-09-18 11:20, Krzysiek

Długodystansowe Mistrzostwa Polski RS:X


Jak co roku spotkaliśmy się wszyscy żeby powalczyć na wyścigu długodystansowym i kolejny raz był to wyścig pompy, trzeszczącego łącznika, nazw na taki rodzaj żeglarskiej a właściwie windsurfingowej maniery, rodzaju tańca godowego jest wiele. Gdyby pogoda dopisała warunki do oglądania zmagań, wymarzone. Zawodnicy jak na dłoni ale nie tym razem. Deszcz skutecznie odstraszył wszystkich potencjalnych kibiców, pozostali na swoich stanowiskach trenerzy, wśród nich i Ja. Pokonując trasę rowerową wijącą się brzegiem jeziora spalaliśmy emocje coraz silniej naciskając na pedały. Dlaczego byłem zawsze pierwszy?Złoto Pawła Tarnowskiego, srebro Arka Brzozowskiego i brąz Marcina Urbanowicza, słowem brak niespodzianek. Starych mistrzów ciągle nie ma kto pobić. Najbliżej tej sztuki był Adam Sosnowski, który na pierwszym okrążeniu dzielnie odpierał ataki kolegi klubowego Marcina i Arka Brzozowskiego z Bazy. Finalnie wywalczył 4 miejsce. Na uwagę zasługuje postawa Marcela Jagniewskiego, żeglującego pierwszy raz na żaglu 9.5m2. Na pierwszym okrążeniu fenomenalnie walczył w pierwszej piątce wyprzedzając przed Mistrza Polski Juniorów Radka Furmańskiego. Dość trudne to zadanie wytrzymać 3 godziny pompowania żaglem 9,5m2, za dużo jeszcze dla tego młodego zawodnika ale byłem pod wrażeniem.

W konkurencji dziewcząt-pań obyło się bez niespodzianek. Hania i Kamila nie dały się objechać naszym juniorkom. Od początku kontrolowały sytuacje w wyścigu. Nasza Karolinka Lipińska po dobrym starcie zginęła w trzcinach i musiała odrabiać straty do samej mety. Niewiele zabrakło do medalu ale Klaudia Mańkucka w odwecie za MPJ „sprzątnęła” brąz. Nasze pozostałe juniorki kompletnie się gubiły w meandrach jeziora Czos i miałem wrażenie że mają jakieś interesy z rybakami czyhającymi w bezwietrznych zatokach na swoje ofiary ale czy to miały być nasze zawodniczki?

Ostatecznie 85 magicznych ministerialnych punktów, to najlepszy wynik wśród klubów spartujących w Mistrzostwach. Gratulacje dla punktujących i wytrwałych i podziękowania dla organizatorów!

tekst: trener Maciej Dziemiańczuk
zdjęcie: trener Tomasz Stefański 
www.skz.sopot.pl

Podobne artykuły:

Wasze komentarze

Katalog sprzętu

HOT

Spoty

Planujesz wyjazd na deskę? W naszej bazie znajdziesz atrakcyjne miejsca.