Krzysiek 2013-07-06 11:26, Krzysiek

Dzień wzlotów i upadków - ME RS:X
Dziś w Brest od rana zawodnicy i trenerzy czekali na wiatr umożliwiający rozegranie wyścigów. Prognoza dawała nadzieję, że warunki przyjdą po południu jednak nikt nie spodziewał się, że na powrót do domu trzeba będzie czekać aż do godziny 22:00.

Planowane starty z godziny 11:00 przekładano kilkukrotnie by w końcu około godziny 18:00 zdjąć odroczenie wyścigów dla złotych flot Mistrzostw Europy. Rozgrano dwa biegi w każdej flocie na dość blisko siebie ustawionych trasach.

Warunki nie zaskoczyły jednak wiatr był na tyle zmienny i szkwalisty, że trzeba było pływać bezbłędnie, trzeba było jak najmniej popełniać błędów a zdarzało się to dzisiaj najlepszym – choćby w seniorach Nick Dempsey, który w ostaniem wyścigu trzeci d końca przypłyną czy Maja Dziarnowska, nasza liderka, też płynęła trzecia od końca.” – mówił trener Maciej Dziemiańczuk dodając, że zarówno dla seniorów jak i juniorów był to trudny dzień.

Wśród seniorów na pierwsze miejsce po dzisiejszym dniu awansował Przemysław Miarczyński a Maja Dziarnowska spadła na drugą pozycję w klasyfikacji generalnej.Paweł Tarnowski
, który po dzisiejszym dniu zajmuje 6 miejsce tak podsumował dzisiejszy dzień:

W końcu po całym dniu czekania o 19.20 rozpoczął się pierwszy wyścig. Rozwiało się nawet do ślizgu. Slizg, nie ślizg... rozumiecie...trzeba było mieć oczy dookoła głowy.

Po idealnym starcie, pewnie prowadziłem przez całe okrążenie. Miałem niesamowity wyjazd na obu halsach, ale niestety na drugiej halsówce chłopaki z tyłu dostali niespodziankę z połowy halsu w postaci windy na lewym pod samą boję i w tym momencie spadłem z hukiem na czwarte miejsce. Tak już dojechałem do mety.

Myśleliśmy, że to koniec a tu komisja puściła kolejny wyścig. Chciałem odbić sobie stratę z poprzedniego wyścigu ale się przeliczyłem. Hasał, hasał.... i skończył osiemnasty :(


W juniorach również dziś był dzień wzlotów i upadków. Za dobrym wyścigiem przychodził słabszy. Najlepsi zawodnicy SKŻ Ergo Hestia Sopot Karolina Lipińska i Adam Sosnowski zajmują 5 i 10 pozycje.

Wyniki | Zdjęcia
www.skz.sopot.pl
Podobne artykuły:

Wasze komentarze

Katalog sprzętu

HOT

Spoty

Planujesz wyjazd na deskę? W naszej bazie znajdziesz atrakcyjne miejsca.