Krzysiek 2012-12-20 15:50, Krzysiek

Josh Angulo znów bez żagli


Najbardziej niespokojny duch windsurfingu, były mistrz świata wave, obecnie 6 najlepszy zawodnik w slalomie, kolejny już raz rozstaje się ze swoim sponsorem. Tym razem padło na firmę Point-7. Transfery zawodników w normalnych okolicznościach nie są niczym niezwykłym, ale w przypadku Josha Angulo trudno jest mówić o typowym przejściu do innego teamu. Ezzy, Maui Sails, Gun Sails, Piont 7… oto lista producentów, z którymi Josh był związany w ciągu kilku ostatnich lat!

Na początku współpracy z Point-7 umówiliśmy się ustnie o 3 letnim okresie współpracy - wyjaśnia Josh powody swojego odejścia. Andrea Cucchi wiedział, że potrzebne mi są 3 lata by wywalczyć tytuł mistrza świata. Jednak minął zaledwie rok, a nie przedstawiono mi żadnego planu budżetu na 2013. Rozumiem, że Point-7 chce teraz postawić na młodych zawodników. Moim celem jest wywalczenie tytułu mistrzowskiego. To wymaga wielu inwestycji, pracy i podróży. Bez finansowego wsparcia nie da się tego osiągnąć. Z Point-7 zaliczyłem bardzo dobry sezon. Jestem niezmiernie ciekaw, czy młodym uda się teraz uzyskać podobne wyniki…Cała sprawa ma też polski wydźwięk, gdyż jednym z tych młodych zawodników jest Maciek Rutkowski, który w tym roku wystąpił z teamu Loft Sails i rozpoczyna starty z żaglami Point-7.

Co teraz zrobi Josh? Wkrótce się przekonamy, ale prawdopodobnie nie będzie mu zbyt łatwo uzyskać kolejnego, szczególnie długofalowego sponsora.

http://www.windsurfjournal.com
fot. http://www.pwaworldtour.com 
Podobne artykuły:

Wasze komentarze

Katalog sprzętu

HOT

Spoty

Planujesz wyjazd na deskę? W naszej bazie znajdziesz atrakcyjne miejsca.