Krzysiek 2012-06-11 12:42, Krzysiek

Neil Pryde Wizard 2013
O tym, że Steven van Broekhoven w ekspresowym tempie otrzymał od swojego nowego sponsora "własny" żagiel do freestyle'u już parokrotnie informowaliśmy. Jednak niedawno nastąpiła oficjalna premiera najnowszego modelu Neil Pryde'a - Wizard'a, który bez wątpienia jest jednym z najważniejszych żagli na freestyle'owym rynku. Dlatego nie zaszkodzi jeszcze raz o nim przypomnieć.

Wizard powstał pod wpływem modnego ostatnio trendu na żagle z mniejszą ilością listew oraz by dopasować się do żaglowych preferencji Stevena. Robert Stroj - projektant tej  4-listwowej maszyny do kręcenia trików - tak opisuje swoje dzieło:

Zwiększona krzywizna kieszeni masztowej w górnej części żagla zapewnia mu dobrą moc i naprężenie materiałów. Jednocześnie żagiel pozostaje stabilny oraz relatywnie mniej pofałdowany na liku wolnym. Przez bardziej zamkniętą głowicę Wizard generuje ciągły ciąg, co ma znaczenie podczas manewrów z wyrzucaniem żagla do przodu, trikach gdy płyniemy rogiem szotowym do przodu i obrotach przy kombinacji manewrów.

Wizard dostępny jest w 2 wersjach kolorystycznych i 9 rozmiarach od 3.8 do 6.5 m. Tylko dwa największe rozmiary wyposażone są w 5 listew.

Zobaczcie nowego Pryde'a w akcji!Podobne artykuły:

Wasze komentarze

Katalog sprzętu

HOT

Spoty

Planujesz wyjazd na deskę? W naszej bazie znajdziesz atrakcyjne miejsca.