Krzysiek 2011-04-17 23:32, Krzysiek

Hot Sails Maui 2011


Hawajskiej firmie Hot Sails Maui przypadło prawdopodobnie mało zaszczytne miano ostatniego producenta sprzętu windsurfingowego, przedstawiającego ofertę na nowy sezon. W dobie błyskawicznego przepływu informacji i przesuwania premier na coraz wcześniejsze terminy, prezentacja kolekcji 2011 dopiero w połowie kwietnia raczej nie budzi entuzjazmu. Na usprawiedliwienie można dodać, że HOT poza odświeżeniem palety sprzętu, zaprezentował też zupełnie nową stronę www. 

 

Cóż nowego znajdziemy w ofercie HSM? Poza wyraźniej zmodyfikowanym racingowym modelem GPS, raczej trudno doszukiwać się w niej jakichś radykalnych zmian. HOT słusznie bazuje na swoim flagowym modelu Superfreak, który okazał się największym przebojem firmy.Dlatego też stopniowo rozbudowuje ofertę o nowe wersje dakronowego żagla. I tak w sezonie 2011 mamy już do wyboru 3 wersje Superfreaka - normalną, bardziej wave'ową Maui Edition (żagiel ten różni się od typowego Superfreaka mocniej podciętą stopą, w celu poprawy manewrowości na falach), oraz lżejszą Ultra Light
Poza żaglami z dakronu HOT oferuje też szereg standardowych konstrukcji, począwszy od wave'owych modeli Smack, Fire i Fire Power, przez freestyle'owego Bolta, freemove'owego Liquid'a, DD, do slalomowego Speed Demona i racingowego GPS'a. Wszystkie te modele charakteryzuje bardzo staranna i mocna konstrukcja. Poza żaglami, masztami i firmowymi bomami HOT oferuje też szereg akcesoriów, takich jak przedłużki, trapezy oraz serię gadżetów.  

Mimo tej prezentacji, my cały czas czekamy na prawdziwe nowości, jakimi mają być przynajmniej dwa premierowe modele żagli - dakronowy Speedfreak i bazujący na Speed Demonie nowy żagiel z dwoma kamberami. Więcej o tych modelach dowiemy się prawdopodobnie za kilka miesięcy.

 

Strona producenta: www.hotsailsmaui.com

Podobne artykuły:

Wasze komentarze

Katalog sprzętu

HOT

Spoty

Planujesz wyjazd na deskę? W naszej bazie znajdziesz atrakcyjne miejsca.