Krzysiek 2018-08-03 13:21, Krzysiek

Windsurfing z dziećmi za granicą


Dokąd wyjechać na windsurfing z dziećmi? Często słyszymy takie pytanie. Mamy kilka sprawdzonych spotów bardzo dobrych do nauki windsurfingu dla najmłodszych.Idealnym miejscem na rodzinne wakacje połączone ze szkoleniem windsurfingowym dla dzieci jest Vassiliki na greckiej wyspie Lefkada. Znajduje się tam przyjemna zatoka z płaską i płytką wodą oraz piaszczystym dnem. Wiatr jest stabilny. Przed południem wieje słabiej i wtedy jest to najlepszy czas do nauki windsurfingu dla dzieci. Po południu zaczyna wiać mocniej. Sama miejscowość Vassiliki jest niezwykle urokliwa. Nie można tu się nudzić. Panuje tu typowo grecka atmosfera, a mieszkańcy są bardzo przyjaznymi ludźmi. Przy spocie znajduje się wiele tawern z pysznym lokalnym jedzeniem, z których rodzice mogą obserwować postępy swoich pociech na desce. Przy plaży mieści się kilka baz windsurfingowych, z których największa i najlepiej wyposażona to Club Vass.

Kolejnym doskonałym miejscem na windsurfing dla dzieci jest spot Soma Bay w Egipcie. Znajduje się tu rozległa zatoka z płaską i płytką wodą, którą od otwartego morza oddziela mielizna. Wiejący ukośnie od brzegu wiatr uniemożliwia dryfowanie na otwarty akwen, co stwarza bezpieczne warunki do nauki windsurfingu. Przy spocie znajduje się dobrej klasy hotel Sentido Palm Royale Soma Bay 5* bardzo dobrze oceniany przez gości i oferujący wiele atrakcji dla najmłodszych - mini klub, plac zabaw, brodzik czy animacje.

Innym równie dobrym miejscem na szkolenia windsurfingowe dla dzieci jest laguna na spocie Sotavento na Fuerteventurze. Napełnia się wodą średnio 2-3 razy w miesiącu i tworzy ogromny obszar płaskiej i płytkiej wody oddzielony od oceanu piaszczystym nasypem. Właśnie tu prowadzone są kursy windsurfingowe dla dzieci i początkujących. W okresie kiedy laguna jest pusta warunki na spocie mogą być zbyt wymagające dla dzieci.
Dlatego planując rodzinny wyjazd na windsurfing dobrze jest sprawdzić tabelę pływów w lagunie. Znajduje się tu bardzo dobrze oceniany hotel Melia Fuerteventura 4* z udogodnieniami dla dzieci oraz doskonale wyposażona baza Pro-Center Rene-Egli.

Chcesz poznać ofertę wyjazdów na windsurfing z dziećmi? Sprawdź w naszej wyszukiwarce na http://www.surftravel.pl/ 
Podobne artykuły:

Wasze komentarze

Katalog sprzętu

HOT

Spoty

Planujesz wyjazd na deskę? W naszej bazie znajdziesz atrakcyjne miejsca.