Krzysiek 2018-07-03 23:47, Krzysiek

Steve Allen nowym liderem
W Pucku minął trzeci dzień rywalizacji na Konsal Mistrzostwach Europy w Formule Windsurfing i Foil. Dzisiaj warunki były słabowiatrowe, wiało w granicy 12 Węzłów. W sesji porannej sędziowie zdecydowali się przeprowadzić trzy wyścigi Foil Race. W pierwszym biegu doskonałą formę pokazał Bartek Kwiek, który jako pierwszy minął linię mety. Dwa kolejne wyścigi były jednak popisem Australijczyka.
Steve Allen w drugim wyścigu idealnie wstrzelił się w zmianę wiatru i wręcz zdeklasował rywali. Trzeci bieg tego dnia również padł jego łupem. Dwukrotnie na drugim miejscu finiszował Litwin Gediminas Gresevicius. Po ośmiu wyścigach w klasie Foil Race na prowadzenie wyszedł Steve Allen. Wyniki po 8 wyścigach:
1 AUS 0 - Steve Allen 12.0
2 POL 126 - Przemysław Miarczyński 15.0
3 LAT 23 - Janis Preiss 20.0
4 POL 182 - Paweł Tarnowski 22.0
5 POL 10 - Wojciech Brzozowski 30.0Po dłuższym oczekiwaniu na wiatr, późnym popołudniem sędziowie wywołali zawodników na akwen ponownie. Wiatr wzmógł się do 12 Węzłów, a w drugim wyścigu momentami w szkwałach było znacznie więcej. W tych warunkach zdecydowanie najlepiej czuł się Steve Allen, który i tym razem triumfował dwukrotnie. Dwa razy drugi był Łotysz Janis Preiss. To ta para zawodników zajmuje dwa pierwsze miejsca w klasyfikacji generalnej po dzisiejszym dniu. Pozycję na podium, pomimo falstartu w drugim wyścigu, zachował Paweł Tarnowski.
Dziś kolejne wyścigi, a prognozy wiatrowe są obiecujące. Wyniki po 7 wyścigach:
1 AUS 0 - Steve Allen 9.0
2 LAT 23 - Janis Preiss 10.0
3 POL 182 - Paweł Tarnowski 11.0
4 POL 10 - Wojciech Brzozowski 15.0
5 EST 347 - Tristen Erik Kivi 17.0Mistrzostwa Europy wspierają: Konsal, Allcon, Hydrosfera, Rehasport Clinic, Pit Bull, Magazyn Żagle, Magazyn Wiatr, Magazyn Wślizgu, portale: Windsurfing.pl, Siepływa oraz Żeglarski.info.

Zdjęcia: Rafał Czepułkowski – FotoSurf 
www.psw.org.pl
Podobne artykuły:

Wasze komentarze

Katalog sprzętu

HOT

Spoty

Planujesz wyjazd na deskę? W naszej bazie znajdziesz atrakcyjne miejsca.