
Świętując 40-lecie swojej działalności firma Cobra, produkująca większość współczesnych desek wind, sup i surf, wypuszcza nową wersję legendarnego Windsurfera - tak, deski, od której zaczęło się prawdziwie szaleństwo na windsurfing! Windsurfer LT został zaprojektowany przez Bruce’a Wylie’a, mistrza świata z 1985 roku i szefa działu sportów wodnych w Cobrze. Deska ma być tania i łatwo dostępna, a ideami przyświecającymi jej produkcji są: szersza popularyzacja windsurfingu, utworzenie monotypowej klasy regatowej i generalnie powrót do prostych korzeni windsurfingu.

Widząc słabnący trend zainteresowania windsurfingiem wśród początkujących osób, głównie z powodu dominacji na rynku desek i żagli przeznaczonych na ekstremalne warunki, stworzyliśmy Windsurfera LT - czytamy w oświadczeniu prasowym Cobry. Nowy Windsurfer to zaawansowany technologicznie model, który powraca do korzeni sportu, zapewniając jedną platformę do regat, nauki, freestyle’u i SUPa.

Pomysł stworzenia Windsurfera LT powstał pod koniec 2016 roku. Dzięki prostej i przystępnej cenowo desce, Bruce Wylie postanowił zaradzić spadkowi zainteresowania windsurfingiem, oferując jedną deskę zarówno dla początkujących jak i bardziej zaawansowanych surferów, którą będzie można używać w jak najszerszym zakresie wiatru.

Pierwsze prototypy powstały w fabryce Cobry w Tajlandii i były testowane przez cały ubiegły sezon. Zespół projektantów wypróbował wiele opcji, zanim trafił na idealne połączenie kształtu, rockera, profilu dna i ciężaru kadłuba. Inspiracją Windsurfera LT były klasyczne deski z przeszłości, jednak deska powstała przy zastosowaniu nowoczesnych technologii. W efekcie Windsurfer LT jest o 6.5 kg lżejszy od dawnych modeli.
Trzymamy kciuki za ten projekt! :)