Krzysiek 2016-05-18 11:08, Krzysiek

Nowy lider Hydrosfera GPS SM!
Ostatnie sztormowe dni okazały się bardzo owocne dla naszych zawodów Hydrosfera GPS Speed master! Doszło kilku zawodników, pojawiły się nowe wyniki i co najważniejsze - mamy aktualnie nowego lidera!Ponownie najszybszym spotem ostatnich dni została Rewa, gdzie padły aż dwa wyniki powyżej 30 węzłów. Pierwszy - 33.98 kts - ustanowił Andrzej Horabik, tym samym wskakując na pierwszą pozycję w rankingu! Oto jego relacja z rekordowej sesji:

Oprócz prognozy Rewa nie zapowiadała się dobrze i rozczarowała na wstępie - stąd wybór największej deski i największego żagla z dostępnych na spocie. Wiatr bardzo nierówny, spadał nagłymi szkwałami, żeby za chwilę mocno odpuścić - a wszystko to w odstępie kilku sekund. Miła ale jednak szarpanina a później długie pauzy wiatru 2-3B. Na plus idealny stan wody i kierunek wiatru. Wynik mocno wymęczony ale dowieziony.

fot. Błażej Gawroński

Z dobrym wynikiem powrócił z Rewy również Krzysztof Kukołowicz, uzyskując tego samego dnia 31.58 kts.

fot. Sebastian Pędzik

Oprócz Rewy speedowe sesje miały też miejsce w innych regionach Polski. Na Jeziorze Tarnobrzeskim Sebastian Pędzik uzyskał wynik 26.06 kts, Tomasz Mielcarski na Jeziorze Strykowskim 25.91 kts, a Dariusz Witoń na Jeziorze Przykona 23.34 kts.

Wszystkim zawodnikom serdecznie gratulujemy! 
Podobne artykuły:

Wasze komentarze

Katalog sprzętu

HOT

Spoty

Planujesz wyjazd na deskę? W naszej bazie znajdziesz atrakcyjne miejsca.