Krzysiek 2016-03-30 12:39, Krzysiek

HOT Sails Maui GPX 2016


Firmie HOT Sails Maui prawdopodobnie przypadł mało zaszczytny tytuł ostatniego producenta, który przedstawił paletę żagli na sezon 2016. Ale jak się mieszka na Hawajach to zrozumiała sprawa, że niekoniecznie może być czas na dłubanie przy stronie www ;) W każdym razie to wcale nie oznacza, iż HOT nie miał nic ciekawego do pokazania. Wprost przeciwnie. Jednym z ciekawszych żagli w nowej palecie jest super wzmocniony freerdie’owy model GPX.

Jest to bezkamberowy ścigacz z 6 listwami, którego HOT wyposażył w niezwykle wzmocnione materiały. Każde okno składa się z laminowanej „siatki”, podobnie do żagli wave, a kieszeń masztową uszyto z nowej tkaniny OX Webbing - według zapewnień producenta jest prawie niezniszczalna. Nawet złamany maszt nie jest w stanie jej uszkodzić.

HOT GPX 2016 charakteryzuje się kompaktowym kształtem, dzięki czemu umożliwia stosowanie krótszych masztów, co wpływa na lepszą kontrolę i lżejszą wagę pędnika. Tegoroczny model ma być najbardziej dopracowaną wersją GPXa, prace nad jego projektem trwały aż 4 lata.

GPX dostępny jest w 7 rozmiarach od 5.5 do 8.5m i dwóch kolorach: czerwonym oraz zielonym.
Więcej o nowych żaglach HOTa przeczytacie na: http://www.hotsailsmaui.com 
Podobne artykuły:

Wasze komentarze

Katalog sprzętu

HOT

Spoty

Planujesz wyjazd na deskę? W naszej bazie znajdziesz atrakcyjne miejsca.