Krzysiek 2014-11-14 18:12, Krzysiek

Hot Sails Maui GPS 2015


Choć na oficjalną premierę trzeba jeszcze chwilę poczekać, możemy już poznać najnowszą wersję najszybszego żagla amerykańskiej firmy HOT Sails Maui. Model GPS to 8 listwowy i 4 kamberowy żagiel głównie do slalomu, jednak skrojony z myślą nie tylko o wygrywaniu regat, ale też biciu rekordów prędkości.W swoim najnowszym projekcie Tom Hammerton postanowił poprawić poszczególne rozmiary pod kątem lepszych osiągów w „realnych” warunkach. Większe żagle zyskały głębszy brzuch i bardziej zamkniętą dolną część liku wolnego, w średnich rozmiarach skupiono się na zapewnieniu równiejszego prowadzenia poprzez drobne „zmiękczenie” naprężenia materiałów, natomiast najmniejsze GPSy przeprojektowano zmniejszając krzywiznę kieszeni masztowej, przez co również stały się bardziej miękkie i przyjazne w prowadzeniu.

Poza tym w całej linii podwyższono kąt pochylenia stopy żagla, zmniejszono ciężar konstrukcji i wzmocniono przeszycia dzięki zwiększonemu użyciu materiału Technora. Podsumowując zmiany w modelu 2015, Tom Hammerton wyjaśnia, iż najnowszy model mimo tego, że stracił odrobinę mocy ciągu, stał się znacznie łatwiejszy w prowadzeniu. Dzięki temu będzie można bardziej efektywnie wykorzystać jego potencjał.

HOT GPS dostępny jest w 7 rozmiarach od 5.0 m do 9.0 m. A oto jak na zafalowanej wodzie spisuje się GPS 6.6 2015 podpięty do deski Starboard iSonic 97 l.

 
Podobne artykuły:

Wasze komentarze

Katalog sprzętu

HOT

Spoty

Planujesz wyjazd na deskę? W naszej bazie znajdziesz atrakcyjne miejsca.