Krzysiek 2015-12-07 16:24, Krzysiek

Niedzielny speed w Rewie - wyniki


Na zdjęciu Błażej Gawroński

Silny wiatr z południowego zachodu choć wiał praktycznie na całym naszym wybrzeżu, najbardziej owocny okazał się na rewskim cyplu. Taki wniosek można wysnuć po wynikach, jakie otrzymaliśmy od naszych speedsurfingowych zawodników:
  • Grzegorz Gadomski - 33.31 kts
  • Michał Polak - 24.54 kts
  • Andrzej Wrembel - 34.71 kts
  • Adam Mróz - 38.23 kts
  • Błażej Gawroński - 32.77 kts
Wszystkie wyniki pochodzą z minionej niedzieli w Rewie, co kolejny potwierdza, że ten piaszczysty cypel na Zatoce Puckiej już dawno stał się prawdziwą mekką polskiego speedsurfingu!

Adam Mróz tak skomentował niedzielną sesję:
Na Mikołaja Andrzej Wrembel przygotował dla mnie  prototyp fina speedowego  Aquaris s 6  24cm. Od rana w Rewie wiatr dochodził do 30 kts z południowego zachodu i ten kierunek  był troszkę za pełny. Około południa na 0,5 godziny dowaliło do 40 kts i zmieniłem żagiel z 6,3 na 5,6 Loftsails Racing Blade. Po pierwszym przejeździe GT- 31 wyświetlił speed max 77,15km/h, a średnią 10s 72,26 km/h (39,02 kts)  i to jest moja życiówka na polskich wodach :)  Dalej już tak fajnie nie było, bo siły i dobrego kierunku wiatru nie starczyło na poprawienie tego wyniku.

Swoje życiowe rekordy poprawili też Błażej Gawroński, Grzegorz Gadomski i jeden z naszych najmłodszych zawodników - Michał Polak, który swój wyczyn okupił dziurą w żaglu.

Do zakończenia tegorocznej edycji Hydrosfera GPS Speed Master pozostały już tylko niecałe 4 tygodnie. A w prognozach wciąż wietrzne dni na horyzoncie…  
Podobne artykuły:

Wasze komentarze

Katalog sprzętu

HOT

Spoty

Planujesz wyjazd na deskę? W naszej bazie znajdziesz atrakcyjne miejsca.