Krzysiek 2015-01-21 11:00, Krzysiek

SUP do samodzielnej budowy


Kaholo Stand-up Paddleboard  jest deską wiosłową typu stojącego. SUP (stand up paddleboard) jest obecnie naszybciej rozwijającym się sportem wodnym. Używanie deski wiosłowej typu stand-up jest jak chodzenie po wodzie – nic dziwnego, że są one tak popularne. Unoszenie się na falach i odpychanie długim wiosłem zapewnia zrównoważony trening całego ciała i jest doskonałym ćwiczeniem dla wszystkich mięśni. Dzięki tej desce będziemy mogli podziwiać wszystko co znajduje się pod wodą, miłośnicy przyrody szczególnie docenią podwodne widoki.

Opracowanie Kaholo SUP pochłonęło wiele miesięcy pracy i wiele prototypów. Przy współpracy z guru paddleboardingu, Larrym Froleyem z kalifornijskiego Gray Whale Trading, projektanci stworzyli deskę, która łączy w sobie prędkość i stabilność wystarczającą każdemu początkującemu. Deska świetnie trzyma kurs, a odpowiedni profil pomaga w unoszeniu się na falach. Sufrowanie ułatwiają dwa rufowe stateczniki. Kaholo posiada jeden wygodnie umiejscowiony uchwyt do przenoszenia.Deska wykonana jest z wysokogatunkowej wodoodpornej sklejki okoume techniką szycia i klejenia. Posiada sieć wewnętrznych przegród, które czynią ją sztywną i jednocześnie lekką. Metoda szycia i klejenia polega na zszywaniu arkuszy sklejki na styku przy pomocy drutu (najczęściej miedzianego, choć używa się też opasek zaciskowych), następnie na zalewaniu złącz żywicą i oklejaniu z zewnątrz tkaniną szklaną. Do przeprowadzenia drutu wykorzystuje się istniejące otwory, które zostały wywiercone wzdłuż krawędzi łączenia. Niepotrzebne jest trasowanie i wycinanie elementów, gdyż uprzednio zostało to przygotowane za nas komputerowo na maszynie CNC. Wszystkie elementy są dokładnie wycięte, idealnie do siebie pasują i po złożeniu tworzą pożądany kształt deski. Jednostkę buduje się z wykorzystaniem minimalnego zestawu ręcznych narzędzi, które znajdują się praktycznie w każdym domu. Klejenie i nasycenie sklejki żywicą epoksydową gwarantuje dużą wytrzymałość i trwałość konstrukcji przy minimalnych zabiegach konserwacyjnych. Komputerowe kreślenie i wycinanie elementów umożliwia zastosowanie prostych sposobów łączenia poszczególnych części w dłuższe pasy poszycia za pomocą łączenia:
• na zamek,
• typu puzzle.
Czas budowy to około tydzień.

Dla większych wioślarzy lub osób pływających z dziećmi albo czworonogami polecamy wersję 14ft (4,2 m). Deska 12,5 ft (3,75 m) jest bardziej kompaktowa i lepsza dla osób drobniej zbudowanych.
Zachęcamy do zapoznania się z galerią Kaholo SUP na http://kamaboats.pl W ofercie KAMABOATS znajdziesz kompletne plany, zestawy i akcesoria do samodzielnej budowy SUP oraz łodzi (żaglowych, wiosłowych, motorowych i kajaków). Samodzielna budowa jest możliwa dla każdego na każdym poziomie zaawansowania.

Zapraszamy!
http://kamaboats.pl
 
Podobne artykuły:

Wasze komentarze

Katalog sprzętu

HOT

Spoty

Planujesz wyjazd na deskę? W naszej bazie znajdziesz atrakcyjne miejsca.