Krzysiek 2014-05-21 13:34, Krzysiek

Slalomowe treningi dla każdego!
Zapraszamy wszystkich windsurferów, zarówno zawodników jak i amatorów na wspólne treningi slalomowe!


Naszym celem jest przede wszystkim dobra zabawa i przy okazji podnoszenie umiejętności wszystkich wspólnie trenujących. Kto chociaż raz ścigał się na trasie slalomowej z innymi na pełnej prędkości ten na pewno zna emocje które towarzyszą i na pewno chciał by przeżywać to częściej.

Dlaczego chcemy organizować treningi?

Wydawałoby się, że rozwiązaniem mogłoby być po prostu startowanie w zawodach amatorskich których w Polsce nie brakuje czy w Pucharze Polski w slalomie. Odbywają się one w z góry ustalonych terminach co często skutkuje brakiem odpowiedniego wiatru aby pływać w ślizgu i cieszyć się rywalizacja. Dlatego chcemy umawiać się na wspólne pływanie wyłącznie na prognozę, która pozwoli zagwarantować prawdziwe slalomowe ściganie.

Jakie są korzyści związane ze wspólnego trenowania?

Dużo zabawy i frajda z rywalizacji. W grupie szybciej uczymy się, wymieniamy się doświadczeniami, zyskujemy obycie na trasie regatowej.

Jak to będzie wyglądać?

Zbieramy się na spocie około godziny 9:00. Ustalamy co chcemy trenować czy organizujemy pełne wyścigi, czy tylko zwroty na bojach, czy ustawienie sprzętu, czy jakikolwiek inny element który zaplanujemy. Rozstawiamy boje, taklujemy sprzęt i na wodę około 10:30. pływamy około 3-4 godziny. Następnie przerwa na obiad i po obiedzie druga sesja aż zbraknie sił. Oczywiście jest to ramowy plan i będziemy go uzgadniać na porannym spotkaniu.

Kto powinien do nas dołączyć?

Każdy kto lubi się ścigać lub chciał by spróbować jak to jest, pływa swobodnie w ślizgu i ma w miarę opanowane zwroty przez rufę. Nie chodzi tu o wykonywanie pięknych lay down jibów, czy ruf w pełnym ślizgu tylko raczej o skuteczną zmianę halsu. Między innymi tego chcemy się uczyć w czasie naszych treningów. Dla ułatwienia będziemy starali się ustawiać bojki w miejscach możliwie płytkich.
Bardzo mile widziani amatorzy jak i doświadczeni zawodnicy.Gdzie?

Miejsce naszych treningów to głównie Zatoka Pucka czyli łatwy akwen, z dobrym dostępem, działający przy różnych kierunkach wiatru.
Chcemy ustawiać trasę na możliwie płytkiej (lecz bezpiecznej dla finów) wodzie co pozytywnie wpłynie na poziom bezpieczeństwa i umożliwi szybki start w razie wywrotki. Preferowane spoty to:
- Chałupy „boisko” - kierunki wiatru NW, W, SW, S, SE
- Rewa – kierunki wiatru N, NE, E
- Gardno – kierunki wiatru W, NW, N, NE

Koszt uczestnictwa w treningu?

Oczywiście bezpłatny. Wszystko organizujemy we własnym zakresie. Do wspólnego treningu potrzebujemy tylko odpowiedniego akwenu, wiatru i dobrych chęci za co całe szczęście się nie płaci. Jedyny koszt to ewentualne rozstawienie boi za pomocą motorówki (jeśli nie będziemy w stanie poradzić sobie z tym sami) i tu mile widziana nieodpłatna pomoc zaprzyjaźnionych szkółek / baz windsurfingowych.

Jakie są terminy treningów?

Terminy będą uzależnione od prognozy, będziemy publikować informację o możliwych spotkania na stronie z kilkudniowym wyprzedzeniem. Planujemy pierwszy trening w maju, najchętniej w Chałupach. Jeśli jesteś zainteresowany polub nasz Fan Page, wtedy na pewno nie ominą Cię żadne trening.

W jakich warunkach wiatrowych pływamy?

Pływamy przy wietrze, który umożliwia swobodny ślizg na zestawach slalomowych na całej trasie co w praktyce oznacza stały wiatr od 12-14 kts.

Jaka jest maksymalna i minimalna liczba uczestników aby trening się odbył?

Z doświadczenia wiemy, że jest już fajna zabawa gdy pływają razem na trasie co najmniej dwie osoby. Oczywiście im więcej osób tym większa zabawa i więcej emocji.

Jak często?

Tak często jak Neptun pozwoli :). Liczymy na odbycie około 5 treningów w ciągu sezonu 2014 na różnych spotach. Informacje o najbliższych terminach i lokalizacjach ukażą się już niebawem więc śledźcie naszą stroną.

Odpowiedzialność za szkody powstałe w trakcie treningów?

Każdy pływa na własne ryzyko i własną odpowiedzialność i w granicach zdrowego rozsądku. Nie ponosimy (organizatorzy) odpowiedzialności za jakiekolwiek szkody powstałe w trakcie treningów.

Kontakt?

W razie pytań osoby zainteresowane prosimy o kontakt telefoniczny:
Piotr Dudek tel. 694-487-695
Grzegorz Poznański tel. 691-817-170

Do zobaczenia na spocie!!! 
http://www.facebook.com/slalomtrainingpl

Podobne artykuły:

Wasze komentarze

Katalog sprzętu

HOT

Spoty

Planujesz wyjazd na deskę? W naszej bazie znajdziesz atrakcyjne miejsca.