Krzysiek 2014-04-09 11:46, Krzysiek

AHD Tactik w akcji


Nowoczesna deska mieczowa to w dzisiejszych czasach rzadkość. Niewiele firm decyduje się poświęcić czas i środki na tworzenie desek, wybitnie przeznaczonych do pływania głównie w warunkach bezślizgowych. Co nie znaczy, że wszyscy już zapomnieli o potencjale mieczówek. Jednym z producentów wciąż wierzących w sens produkcji długich kadłubów wspartych chowanym mieczem jest AHD

Tactik to deska o 320 cm długości, 76 cm szerokości i 250 litrach pojemności. Waży 13 kg i oferuje zakres żagli od 8.0 do 5.0 m. Jej szczególnymi cechami są okrągłodenny dziób, brak strzemion i oczywiście miecz. Całość przypomina mocno skróconą wersję Lechnera - dawną deskę olimpijską. 

Stworzono ją do pływania przy wietrze od 0 do 15 węzłów, by umożliwiała maksymalnie szybką (i przyjemną) żeglugę w warunkach, w których nawet formuły spokojnie suszą się na brzegu. Z wysuniętym mieczem płynie niczym rasowy raceboard, a po jego schowaniu umożliwia typowo ślizgową zabawę przy trochę silniejszym wietrze. Zobaczcie jak radzi sobie z żaglem 9.5 i marginalnymi warunkami!


http://www.ahd-boards.com 
Podobne artykuły:

Wasze komentarze

Katalog sprzętu

HOT

Spoty

Planujesz wyjazd na deskę? W naszej bazie znajdziesz atrakcyjne miejsca.