Krzysiek 2011-01-27 13:10, Krzysiek

AHD 2011 - nowa strona i wyjątkowe deski


O wyjątkowych nowych deskach AHD pewnie nie raz słyszeliście, pisaliśmy też o tym na łamach naszego serwisu. Teraz możemy zapoznać się z kompletną kolekcją modeli tej innowacyjnej firmy. Właśnie pojawiła się świeża odsłona strony www AHD, ze zmienioną szatą graficzną i uaktualnioną ofertą. 
 
Większy szum wokół AHD pojawił się pod koniec ubiegłego roku, kiedy do sieci trafiły pierwsze informacje o nowej koncepcji producenta pt. „0-15 kts". Polega ona na maksymalnym wykorzystaniu słabego wiatru do ogólnie rozumianej zabawy w surfing i windsurfing. Ponieważ, przynajmniej w temacie windsurfingowym, dotychczasowe rozwiązania sprzętowe nie spowodowały masowego ruchu w stronę wody, AHD postanowiło drążyć temat w bardziej oryginalny sposób. I tak powstały nowe nietypowe projekty jak Sealion - deska bez strzemion do jazdy na falach, Summer Board - połączenie deski surfingowej, wypornościowej i SUP, praktycznie dla każdego, bez względu na umiejętności, Tactik - powrót hybrydowego raceboarda oraz najbardziej niezwykły model - AFS-1 - seryjny hydrofoil. 


 
Oczywiście AHD nie zrezygnowało z desek na silniejszy wiatr. W swojej ofercie posiada kilka, powiedzmy, że bardziej typowych, propozycji zarówno na wave, freestyle, freeride jak i slalom. Rekreacyjnych windsurferów pewnie zainteresuje nowy model Free Race, który pojawi się w sprzedaży w maju tego roku. Dostępny będzie w czterech rozmiarach od 88 do 120 litrów i ma oferować osiąganie maksymalnych prędkości przy wyjątkowo łatwej żegludze. 
 
Oto dwa filmy, które przybliżą Wam dwie najbardziej niezwykłe deski AHD z tegorocznej kolekcji: AFS-1

 
Oraz Tactik:


A na koniec, jeśli nadal Wam mało ciekawostek, oto kolejny pomysł projektantów AHD - deska SUP z hydrofoilem...


 
Podobne artykuły:

Wasze komentarze

Katalog sprzętu

HOT

Spoty

Planujesz wyjazd na deskę? W naszej bazie znajdziesz atrakcyjne miejsca.