Krzysiek 2013-08-06 09:13, Krzysiek

Mistrzostwa Polski Wave 2013


Sezon od początku nie rozpieszcza nas dobrymi warunkami do jazdy na falach. Oczywiście było kilka sesji, kiedy można było już skoczyć i złapać falkę ale były to zawsze pojedyncze dni, kiedy warunki były niewystarczające, a prognoza zbyt słaba aby zebrać ludzi z
całej Polski.

Zawody na prognozę mają to do siebie, że oczekujemy i wypatrujemy dobrych i bardzo dobrych, oraz zasadniczo pewnych warunków wiatrowych i falowych. Niezbędne minimum to 2-3 dni sztormu z wiatrem ok 30 węzłów i 2-metrową falą. Niestety warunki takie nie zdarzają
się w Polsce często ale musimy być dobrej myśli, że przed końcem września jednak ujrzymy na ekranach monitorów tą długo wyczekiwaną prognozę...

W tym roku po raz pierwszy windsurferzy wystartują we wspólnych hitach z kajciarzami, jednak rywalizować będą tylko między sobą, gdzie windsurferzy będą musieli zaliczyć dobre skoki i jazdy na fali, a kajciarze będą oceniani wyłącznie za jazdę po falach.
Dwie, niezależne komisje sędziowskie będą patrzeć na poziom techniczny, czystość i styl wykonywanych manewrów w powietrzu i na wodzie. Nie przewiduje się kategorii overall i łączenia dyscyplin, zawodnicy w obydwu dyscyplinach będą konkurować w kategoriach: OPEN mężczyźni i OPEN kobiety.

Zasady rozgrywania zawodów będą zgodne z przepisami PWA i IKA. Ze względu na ramy czasowe i potrzebę rozegrania zawodów w jeden dzień od razu zakładamy, że rozegrana zostanie tylko pojedyncza eliminacja, jedna runda hitów. Zawodnicy muszą przygotować się na walkę o falę w systemie pucharowym w ośmio-osobowych hitach (4 WS i 4 KS), w 3 rundach eliminacyjnych, a dalej już w pół-finałach i w finałach zobaczymy pojedynki 1:1, czyli dwuosobowe hity oddzielnie dla windsurferów i kajciarzy.

W zależności od kierunku wiatru zawody rozegramy w Łebie, w Ustce lub we Władysławowie, o czym poinformujemy ostatecznie na 2 dni przed zawodami. Zawodników informujemy, że maksymalna liczba zgłoszonych zawodników do danej dyscypliny to 30 osób, dlatego zachęcamy Was do zgłaszania się drogą elektroniczną, pisząc na maila: info@boardandkite.pl ( w tytule maila wpisujemy „MP wave 2013”, a w treści maila wystarczy podać imię, nazwisko i konkurencję windsurfing lub kitesurfing )

Plan dnia:
9:00-10:00 zapisy w biurze regat
11:00-18:00 eliminacje i finały windsurfing i kitesurfing
19:00 zakończenie zawodów

Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do śledzenia wydarzenia na Facebooku: https://www.facebook.com/events/181640905337090/ oraz do sprawdzania stron patronów medialnych.

Organizator: Szkoła Kitesurfingu Board&Kite
Patronat: PSW i PSKite
Sponsorzy: Lotto, Burn, 4SUN, Board&Kite, Cabrinha, NeilPryde, NP, 24Surf, Boardsport, Cuna 
Podobne artykuły:

Wasze komentarze

Katalog sprzętu

HOT

Spoty

Planujesz wyjazd na deskę? W naszej bazie znajdziesz atrakcyjne miejsca.