Krzysiek 2013-08-01 11:04, Krzysiek

Drugi dzień Ergo Hestia Cup
Skimboarding to ślizg po płytkiej warstwie wody, na małej desce kształtem przypominającej łzę. Windsurferzy czekający na wystartowanie podczas drugiego dnia Mistrzostw Świata Techno293 Ergo Hestia Cupwłaśnie w ten sposób umilają sobie czas. A ponieważ sopocka plaża z dnia na dzień coraz bardziej przypomina królestwo windsurfingu, sztuczny tor umożliwiający ślizgi jest tylko jedną z proponowanych atrakcji. Windsurferów ze światowej czołówki można przyłapać także na grze w Twistera czy Frisbee.Jednak większość biegnie na wodę, z deskami na barkach albo żaglami na plecach. Często sprzęt jest dwa razy większy niż zawodnik. Spod kolorowych desek ledwo wystają bose stopy i rozczochrane włosy najmłodszych. Można spędzić tu cudowny czas. Zwłaszcza, gdy świeci słońce.

31 lipca pogoda była jednak wyjątkowo kapryśna. Oprócz dwóch pierwszych wyścigów dziewcząt, które przeprowadzono w słonecznych i względnie spokojnych warunkach, pozostałe biegi rozegrano na bakier z pogodą- ale nie z humorami zawodników.Bo choć przed startem chłopców U17 rozpętała się ulewa, a zawodnicy zmierzyli się z zawieruchą i mgłą (trzeba przyznać, że żarty na temat spodziewanego ataku gradu były całkiem trafne)- sportowcy pokazali klasę. Takie warunki pogodowe pozwoliły wytypować najwytrwalszych, a walkę z żywiołem trzeba zaliczyć do jednej z najbardziej spektakularnych.
Wodę zdominowała sztormowa fala. Wystarczała chwila, by większość windsurferów spadała z desek. Przy szalejącym wietrze najmłodsi mieli problemy z wystartowaniem. Rekordziści nawet czterokrotnie próbowali podnieść się po wywrotce. Ale, jak mówią obserwatorzy, „ byli twardzi”. Starsi windsurferzy raczej ze spokojem i doświadczeniem radzili sobie w tych kryzysowych sytuacjach. Większość z zawodników potraktowała jednak panującą sytuację jako wyzwanie.W ciągu dwóch dni zawodów udało się rozegrać sześć wyścigów chłopców, sześć dziewcząt i siedem zawodników Techno Plus. Doskonałą formą i umiejętnością radzenia sobie w trudnych momentach wykazał się dziś Francuz, Pouliquen Oel(8 pkt), awansując z drugiej pozycji na pozycję lidera. Wśród zawodników z mniejszym żaglem, z miejsca trzeciego na pierwsze wpłynął Izraelczyk, Cohen Yoaf (8 pkt). Warunki pogodowe nie sprawiły problemów Rosjance, Elfutinie Stefanii, która z wynikiem 7 punktów wysunęła się na prowadzenie wśród kobiet do 17 roku życia. Młodsze windsurferki rozgromiła dziś Włoszka, Speciale Georgia (10 pkt). W kategorii Open bez zmian- na prowadzeniu utrzymał się Takuya Uchizono (8 pkt).

Ogromne gratulacje dla wszystkich zawodników za tak dobre przygotowanie fizyczne i psychiczne. Dzisiejszy dzień pokazał, że windsurfing pełen jest walki i zacięcia zawodników, którym nie straszna żadna fala. A to świadczy nie tylko o umiejętnościach, ale również o sile osobowości. Takie mistrzostwa świata na pewno zapadną głęboko w pamięć zawodnikom, trenerom i organizatorm.

Justyna Jaranowska

TECHNO 7.8 CHŁOPCY
POULIQUEN OEL (FRANCJA)- 8 PKT
ELMELEH OFEK (IZRAEL)- 13 PKT
MOLLARD-TANGUY HUGO (FRANCJA)- 13 PKT

TECHNO293 6.8 CHŁOPCY
COHEN YOAF (IZRAEL)- 8 PKT
MONNET TOM (FRANCJA)- 8 PKT
ARNOUX TOM (FRANCJA)- 9 PKT

TECHNO293 7.8 DZIEWCZĘTA
ELFUTINA STEFANIA (ROSJA)- 7 PKT
MA KWAN CHING (HONG-KONG)- 8 PKT
WILSON EMMA (WIELKA BRYTANIA)- 10 PKT

TECHNO 6.8 DZIEWCZĘTA
SPECIALE GIORGIA (WŁOCHY)- 10 PKT
SPYCHAKOV KATY (IZRAEL)-14 PKT
MONTAUT OCEANE (FRANCJA)-18 PKT

TECHNO293 PLUS
TAKUYA UCHIZONO (JAPONIA)- 8 PKT
NAKASHIMA JUN (JAPONIA)- 17 PKT
MANZO JUAN CRUZ (ARGENTYNA)- 22 PKT
 
www.skz.sopot.pl
Podobne artykuły:

Wasze komentarze

Katalog sprzętu

HOT

Spoty

Planujesz wyjazd na deskę? W naszej bazie znajdziesz atrakcyjne miejsca.