Krzysiek 2013-07-12 11:52, Krzysiek

Mistrzostwa Polski w klasie Raceboard


Sopocki Klub Żeglarski ERGO HESTIA zaprasza na dwunastą odsłonę regat o Puchar Prezesa Grupy Ergo Hestia, które odbędą się od 19 do 21 lipca.
Tegoroczne zawody to jednocześnie Mistrzostwa Polski windsurfingowej klasy Raceboard.

O mistrzostwo walczyć będzie niemal 120 uczestników z całego świata. Windsurferzy zmierzą się na sopockim akwenie podczas trzydniowej walki, kontynuując tym samym ponad 10letnią tradycję zmagań. Zawody wpisane są w cykl międzynarodowych regat windsurfingowych o Puchar Bałtyku. Nie dziwi więc, że przyciągają nad Zatokę Gdańską deskarzy z Brazylii, Portugalii czy Rosji, a także- amatorów i miłośników windsurfingu.

Klasa Raceboard w Polsce ma ogromny potencjał. Ostatni wyczyn Pawła Gardasiewicza (I miejsce na Mistrzostwach Świata Mastersów) pokazał, że Polacy wiedzą jak żeglować i się ścigać. W porównaniu z całym światem wypadamy niezwykle dobrze. Mamy bardzo dobrych zawodników, którzy ścigają się amatorsko. Poświęcają swój wolny czas na trening, bo jest to ich hobby, za które nikt im nie płaci. To też sprawia, że pływają na desce nie dla pieniędzy, sławy czy wyniku, tylko dlatego, bo to kochają. A idzie to wyczuć podczas każdych regat na Raceboardzie. Jestem pewien, że każdy kto przyjdzie na sopocką plażę podczas Pucharu Prezesa Ergo Hestii odczuje to na własnej skórze.”- komentuje Maksymilian Wójcik, zawodnik SKŻ Ergo Hestia i pierwszy windsurfer, który przepłynął na desce Bałtyk.

Zawiadomienie o Regatach na stronie: http://skz.sopot.pl/#/dokumenty

UWAGA: Mistrzostwa Polski klasy Raceboard odbywają się w dniach 20 - 21 lipca.

www.skz.sopot.pl 
Podobne artykuły:

Wasze komentarze

Katalog sprzętu

HOT

Spoty

Planujesz wyjazd na deskę? W naszej bazie znajdziesz atrakcyjne miejsca.