Krzysiek 2013-04-23 11:29, Krzysiek

Antoine Albeau pokonał najszybszych kitesurferów
W Leucate trwa święto wiatru - Mondial Du Vent. To cykliczna impreza, w ramach której odbywają się regaty, prezentacje sprzętu oraz różne atrakcje kręcone wokół (głównie) kitesurfingu, windsurfingu i SUP. Jednym z wydarzeń tej imprezy jest SOSH Cup - wspólne dla deskarzy i kitesurferów zawody speed rozgrywane na otwartym morzu. Zawodnicy startują w kilku seriach przejazdów, za które otrzymują punkty, podobnie do eliminacji w slalomie. Stąd wygrane w poszczególnych seriach są znacznie cenniejsze od maksymalnej prędkości uzyskanej w całych zawodach.W poprzednich edycjach Mondial Du Vent windsurferzy ustępowali miejsca kitesurferom, jednak w tym roku Antoine Albeau sprawił nam niespodziankę - po 7 seriach przejazdów zajmuje pierwsze miejsce! I wszystko wskazuje na to, że właśnie on wyjedzie z Leucate z najcenniejszym pucharem. Bo choć zawody mają jeszcze potrwać do 25 kwietnia, prognoza meteo rozwiewa nadzieje na dalsze serie przejazdów.


Antoine prowadzenie zawdzięcza 3 wygranym z 7 serii. Uzyskał też trzecią najwyższą prędkość zawodów - 43.02 kts. Na drugim miejscu uplasował się najszybszy kitesurfer świata - Rob Douglas z 2 wygranymi i najlepszym wynikiem zawodów - 44.61 kts. Trzeci jest Alex Caizergues z jedną wygraną i wynikiem 42.81 kts. Oto pierwsza dziesiątka SOSH Cup 2013 (w sumie startowało 48 zawodników):


Zawody w Leucate są kolejnym przykładem na to, że windsurfing wciąż należy do najszybszych sportów wodnych, w których napędem jest siła wiatru. A kitesurferzy muszą wkładać coraz więcej wysiłku, by utrzymać swoją wywalczoną kilka lat temu dominację na speedowych arenach…

http://www.mondialduvent.fr 
Podobne artykuły:

Wasze komentarze

Katalog sprzętu

HOT

Spoty

Planujesz wyjazd na deskę? W naszej bazie znajdziesz atrakcyjne miejsca.