Krzysiek 2012-02-08 13:41, Krzysiek

Stateczniki Delta - przełomowe antygrassy


3 miesiące prób, 100 prototypów i 70 osób zaangażowanych w testy. Efekt? Prawdopodobnie najbardziej niezwykłe stateczniki w historii windsurfingu!Firma Maui Ultra Fins w końcu wypuściła na rynek super krótkie stateczniki Delta, zaprojektowane przez Ricka Hanke, które kształtem nawiązują do skrzydeł myśliwców odrzutowych. Są nie tylko niezwykle krótkie (prawie o 50% krótsze od prostych stateczników o podobnych właściwościach), ale mają też bardzo mocno pochyloną przednią krawędź natarcia. A to oznacza, że można je śmiało stosować na płytkich oraz zarośniętych akwenach. I co najważniejsze - te finy są szybkie! Ponieważ mają bardzo szeroką podstawę oraz niewielką długość, można je było wykonać przy zachowaniu niezwykle cienkiej płetwy. A to sprzyja rozwijaniu konkretnych prędkości (w przeciwieństwie do typowych antygrassów) - podczas testów udało się osiągnąć nawet +80 km/h!Poza wspomnianymi zaletami, producent zapewnia też o dobrych właściwościach podczas żeglugi pod wiatr i równym prowadzeniu deski. Jedyna wada? Podobnie do innych antygrasów nieco później wchodzą w ślizg i wymagają odrobiny wprawy podczas bardzo ostrych skrętów.

Obecnie dostępne są trzy modele: Delta (freeride), Delta Slalom i Delta Speed. Rekreacyjny model statecznika kosztuje 109 euro, za wyczynowego fina do slalomu musimy już zapłacić 169 euro.

Wkrótce powinniśmy się doczekać jeszcze jednego modelu przeznaczonego do bardziej manewrowej zabawy. Więcej o statecznikach Delata: www.mauiultrafins.eu
Podobne artykuły:

Wasze komentarze

Katalog sprzętu

HOT

Spoty

Planujesz wyjazd na deskę? W naszej bazie znajdziesz atrakcyjne miejsca.