Administrator serwisu 2011-09-24 09:11, Administrator serwisu

Relacja z Wolsztyńskich Amatorskich Regat Windsurfingowych


Pierwszego dnia, przy 3 Beaufortach, rozpoczęły się zawody od rywaliacji desek długich. Rozegrano 5 wyścigów po trasie w kształcie trapezu. Bezkonkurencyjny okazał się były reprezentant juniorów naszego kraju w Raceboardzie - Karol Wawrzyniak z Wągrowca, który czterokrotnie mijał linię mety jako pierwszy. Tuż za nim uplasował się Jerzy Nagórski z Bydgoszczy, a jako trzeci weteran wolsztyoskiego windsurfingu - Henryk Obiegała.

W sobotę udało się jeszcze rozegrać 3 wyścigi w formule. Kolejne dwa miały mieć miejsce w niedzielę. Niestety plany pokrzyżował wiatr, a raczej jego brak i wyniki ukształtowały się następująco:

1 Karol Wawrzyniak
2 Adam Mróz
3 Henio Obiegała
4 Krzysztof Sawala
5 Waldemar Dalke
6 Jerzy Nagórski
7 Adonis Ryska
8 Piotr Sawala
9 Witold Smętek
10 Konrad Bryniak
11 Paweł Gonia
12 Maciej Nitschke
13 Arian Górka


Pierwsze miejsce dla Karola Wawrzyniaka, o drugim i trzecim miejscu zadecydowały szczegóły (większa ilość lepszych miejsc), ostatecznie Adam Mróz z Bydgoszczy był tuż przed Henrykiem Obiegałą.
Drugiego dnia przed deszczem i kompletnym brakiem wiatru przeprowadzono dwa wyścigi w slalomie. Pierwsze miejsce zajął Krzysztof Sawala z Gdańska, który w dwóch wyścigach zajmował trzecią pozycje. Kolejnych 4 zawodników zgromadziło identyczną ilość punktów, a o miejscu znowu decydowały szczegóły (ilość lepszych miejsc, dodatkowo wynik w ostatnim wyścigu). Na podium znalazło się jeszcze miejsce dla Adonisa Ryska i Karola Wawrzyniaka – obaj z Wągrowca.


1 Krzysztof Sawala
2 Adonis Ryska
3 Karol Wawrzyniak
4 Piotr Sawala
5 Bartek Sarbak
6 Jerzy Nagórski
7 Paweł Gonia
8 Adam Mróz
9 Witold Smętek
10 Damian Sarbak


Tradycją Wolsztyoskich Amatorskich Regat Windsurfingowych stało się losowanie najatrakcyjniejszej nagrody wśród wszystkich zawodników zgromadzonych na sobotnim grillu. Tym razem szczęśliwcem okazał się Mariusz Zuchowski ze Szczecina i to on otrzymał maszt RDM 430 cm, C55%.

Wszyscy zawodnicy otrzymali nagrody w postaci sprzętu windsurfingowego i nie tylko, oraz dyplomy. Najlepsi dostali też efektowne puchary ufundowane przez patronów. Podczas uroczystego zakooczenia zawodnikom gratulowali: - Pan Mariusz Zgaioski – starosta grodziski, - Pan Ryszard Kurp – starosta wolsztyoski,
- Pan Killion Munyama – Radny Sejmiku Województwa Wielkopolskiego,
- Pan Sławomir Górny – członek Zarządu Powiatu Grodziskiego.

Podziękowania za pomoc w organizacji minionych regat i zapowiedź współpracy przy kolejnych edycjach, należą się przede wszystkim:
- starostom powiatów: grodziskiego, nowotomyskiego, wolsztyoskiego,
- firmie Hydrosfera.pl,
- zawodnikom.
Podobne artykuły:

Wasze komentarze

Katalog sprzętu

HOT

Spoty

Planujesz wyjazd na deskę? W naszej bazie znajdziesz atrakcyjne miejsca.