Administrator serwisu 2012-05-16 12:14, Administrator serwisu

Regaty w Wolsztynie - relacja
Dnia 5-6 maja 2012, przy W. K.Ż Wolsztyn na j. Berzyńskim, odbyły się VIII Regaty Windsurfingowe. Mimo słabej prognozy wiatrowej, na regaty o puchar starostów powiatu Grodziskiego, Nowotomyskiego i Wolsztyńskiego, bez których trudno byłoby zorganizować tak dużą imprezę. Przybyła rekordowa ilość 44 zawodników.

Przybyli oni jak zawsze z tak odległych miejsc jak Będzin na górnym śląsku, Warszawy, Bydgoszczy, Wrocławia, Wągrowca, i zaprzyjaźnieni windsurfingowcy z bliżej położonych miejscowości ościennych powiatów oraz Poznania i Berlina. W regatach startował też zawodnik z Białorusi, oraz olimpijczyk z Seulu Grzegorz Myszkowski. Pierwszego dnia brak wiatru spowodował , że dopiero po obiedzie rozegrano trzy wyścigi w klasie race boards, kończąc w deszczu wraz z nadchodzącą burzą. Tak zakończył się pierwszy dzień rywalizacji. Następnie przy grillu odbyła się część artystyczna, na której dzięki wsparciu starostów rozlosowano wartościowsze nagrody zakupione, po bardzo promocyjnych cenach, od firm sprzedających sprzęt windsurfingowy Hydrosfery z Tczewa , dystrybutora X3M-team i EASY SURF.

Mimo że część artystyczna trwała bardzo długo, to ze względu na ranną optymistyczną, jeśli chodzi o wiatr prognozę i wolę walki, postanowiono następnego dnia już o godz. 9 zejść na wodę. Nastąpiło małe opóźnienie, ponieważ było tak zimno, że mgła unosząca się nad wodą uniemożliwiała zawodnikom zlokalizowanie bojek.

Rozegrano jeszcze Slalom i Formułę. Po nagrodzeniu zawodników, nagrodzono też brawami najmłodszego zawodnika Alfreda Ossowskiego lat 12 i najstarszego zawodnika Kazimierza Siminskiego lat 70, po czym nastąpiło oficjalne zakończenie regat, na którym puchary, dyplomy i nagrody wręczał między innymi Poseł na Sejm RP Pan Killion Munyama , Starosta Grodziski Sławomir Górny i Komandor W.K.Ż. WolsztynZbigniew Jankowiak. Nasz poseł na regatach przewidzianych we wrześniu tego roku na zakończenie sezonu deskowego ma objąć patronat nad najmłodszymi adeptami pływania na desce w klasie BIC junior i junior młodszy.

Do zobaczenia we wrześniu, jak zapowiadają starostowie naszych powiatów w poszerzonej formule o Mistrzostwa Polski dla samorządowców.

Wyniki regat

Galeria zdjęć

Podobne artykuły:

Wasze komentarze

Katalog sprzętu

HOT

Spoty

Planujesz wyjazd na deskę? W naszej bazie znajdziesz atrakcyjne miejsca.