Krzysiek 2011-05-19 23:20, Krzysiek

Rekord świata: 520.8 km na desce w ciągu 1 dnia!
Jacques van der Hout pobił rekord świata w przepłyniętym w ciągu jednego dnia dystansie na desce windsurfingowej. Poprzedni rekord wynosił 511 km, Jacques poprawił go o 9.8 km!

Wszystko wydarzyło się w Holandii 16 maja tego roku. W poniedziałek ustawiłem budzik na 4:30, sprawdziłem prognozę i już wiedziałem, że wieje 8,2 m/s - relacjonuje Jacques. Prognoza mówiła o rosnącym, trwającym przez cały dzień wietrze. Bez wahania wyskoczyłem z łóżka i ruszyłem w godzinną podróż do Grevelingen.

Wyposażony w dwa odbiorniki GPS GT-31 Jacques zszedł na wodę. Na początku planował zrobić sobie przerwę po przepłynięciu pierwszych 100 km, jednak po osiągnięciu tego celu uznał, że cały czas czuje się całkiem OK, więc kontynuował swój maraton. Dopiero po 213 kilometrach zdecydował się na lądową pauzę. Do samotnie żeglującego Jacques'a dołączyli inni windsurferzy, motywując go do dalszego wysiłku. Druga przerwa nastąpiła po 373 kilometrze.

Wiedziałem, że poprzedni rekord wynosił 511 km, więc głupio by było gdybym przerwał akcję po przepłynięciu 460 km. Byłem już bardzo blisko rekordu, a warunki wciąż były znakomite - wyjaśnia Jacques.

Z rekordem wynoszącym 520.8 km i na dwie godziny przed zachodem słońca, Jacques szczęśliwie zakończył swoją niezwykłą sesję.

Jestem szczęśliwy, że mogę teraz oglądać swoją trasę na komputerze i życzę wszystkim udanych prób pobicia kolejnego rekordu - dodał na koniec holenderski windsurfer.

A oto sprzęt, który posłużył Jacques'owi w pokonaniu tego niesamowitego dystansu:

Podobne artykuły:

Wasze komentarze

Katalog sprzętu

HOT

Spoty

Planujesz wyjazd na deskę? W naszej bazie znajdziesz atrakcyjne miejsca.