Krzysiek 2011-04-18 20:20, Krzysiek

Starboard Ultrasonic kontra formuła


Największa slalomówka Starboarda - Ultrasonic - wzbudza zainteresowanie adekwatne do swoich gabarytów. Czyli całkiem spore, szczególnie wśród windsurferów pływających na mniej wietrznych i szkwalistych akwenach. Do niedawna, przed nową falą słabowiatrowych desek do slalomu, jedynym lekarstwem na takie warunki były formuły. Choć ich przeznaczenie było i jest zgoła odmienne od rekreacyjnego pływania połówkami, wielu deskarzy dało się skusić na taki sprzęt, by maksymalnie wydłużyć swój czas spędzony na wodzie. Niestety ceną za częstsze i wcześniejsze ślizgi były słabe osiągi na kursach półwiatrowych, trudny dostęp do strzemion, bolące nogi po dłuższym pływaniu i fatalne właściwości manewrowe.

Swoim Ultrasonikiem Starboard zmienia zasady słabowiatrowej zabawy. Teraz można nie tylko niezwykle szybko wchodzić w ślizg, ale też znacznie łatwiej opanować deskę zarówno na prostej jak i w skrętach. A co najważniejsze - zostawiać kolegów na formułach daleko w tyle!


Starboard Ultrasonic - największa slalomówka na słaby wiatr

Zobaczcie jak płynący połówką na Ultrasonicu Steve Allen wyprzedza Wojtka Brzozowskiego, który leci tym samym kursem na formule Starboarda. Obydwaj panowie używali podczas tej sesji identycznych żagli Severne Overdrive.


Podobne artykuły:

Wasze komentarze

Katalog sprzętu

HOT

Spoty

Planujesz wyjazd na deskę? W naszej bazie znajdziesz atrakcyjne miejsca.