2010-02-13 11:13, ~Wywiad przeprowadził Konrad Jamroz, konradj@hotsports.pl

Steve Allen "... kocham żeglowanie na desce."


Pochodzisz z Australii kraju, w którym są doskonałe warunki do pływania na falach (wave), a ty wybrałeś formułę windsurfing. Dlaczego?

Będąc w Australii pływałem wave i race, chociaż już wtedy preferowałem pływanie na deskach typu race. Startowałem w wielu wyścigach zdobywając czołowe miejsca w Australii i na świecie. Było to między innymi drugie miejsce w klasie Open w mojej kategorii wiekowej.

Konkurencja race jest podobna do formuły windsurfing i była zawsze moją ulubioną. Ciągle pływam wave, ale dla przyjemności nie po to żeby wygrywać w zawodach. Konkurencja wave jest dla mnie zbyt subiektywna. Żeby konkurować z innymi wolę formułę, która jest znacznie bardziej jasna w ocenianiu. Pierwszy, który przekroczy linię mety jest zwycięzcą. Jedynym niejasnym punktem jest start zwłaszcza, jeżeli jest bardzo kiepski sędzia główny, ustawiającego bardzo Ľle linię startu i nie zważający na to, że niektórzy zawodnicy przekraczają ją przed startem.

Zwykle mamy bardzo dobrych sędziów z wyjątkiem zeszłego roku w Międzyzdrojach gdzie sędzia w ogóle się nie sprawdził i mam nadzieję, że organizatorzy zmienią go w tym roku. Zwłaszcza, że na innych imprezach, które odbyły się w Polsce wszystko było doskonale zorganizowane.Czy możesz nam zdradzić tajemnicę, dlaczego zostałeś i trenujesz w Polsce?

Zostałem w Polsce żeby być razem z moją narzeczoną. Trenuję tutaj, bo formuła windsurfing jest bardzo popularna w Polsce. Macie dobre warunki do pływania. Ostatni powód jest taki, że bardzo lubię Polskę.

Polska w porównaniu do Australii nie jest idealnym miejscem do treningu specjalnie w zimie. Powiedz nam gdzie i z kim teraz trenujesz.

W zimie więcej jeżdżę na snowboardzie i iceboardzie. W tym roku również "żeglowałem na śniegu" i przed następną zimą chcę zrobić specjalną deskę do tego celu. Kocham żeglowanie na desce w każdy możliwy sposób.

Sporo trenuję z Wojtkiem Brzozowskim. Ostatnio, żeby przerwać zimowy zastój pojechaliśmy popływać do Egiptu. W lecie trenuję z wieloma polskimi zawodnikami w Łebie gdzie są bardzo dobre warunki.

Co myślisz o Polsce?

Bardzo lubię Polskę. Polacy są wspaniali i wiedzą jak się bawić. W waszym kraju jest wszystko. Góry, gdzie można jeĽdzić zimą, morze i wspaniałe jeziora gdzie można pływać. Wspaniałe krajobrazy, piękne kobiety i ... wiele zalet, o których nie wspomniałem.

Jakie są twoje wrażenia z ostatnich targów WIATR I WODA. Uczestniczyłeś w nich jako gość.

Jestem pod wrażeniem tej imprezy. To było wspaniałe, że tak wiele osób interesuje się windsurfingiem w Polsce. Myślę, że zakładanie szkół windsurfingowych w Polsce jest doskonałym pomysłem. Ułatwia to pierwszy kontakt z windsurfingiem a targi były wspaniałą okazją żeby pokazać, co firmy mają do zaoferowania.

Jakie są Twoje plany na przyszłość?

W tym roku chcę się skoncentrować na startach w zawodach Euro Cup i World Cup w formule windsurfing.


Podobne artykuły:

Wasze komentarze

Katalog sprzętu

HOT

Spoty

Planujesz wyjazd na deskę? W naszej bazie znajdziesz atrakcyjne miejsca.