2006-09-01 08:02, ~Redakcja Windsurfing.pl

Finał Kitesurfingowego Pucharu Polski
Finał Pucharu Polski FORD KITE CUP w Rewie


Finałowe spotkanie najlepszych polskich kajciarzy wieńczące cykl Pucharu Polski Ford Kite Cup odbyło się w miniony weekand na cyplu Rewskim. Do zawodów zgłosiło się 19 najlepszych zawodników z Polski (w tym cztery zawodniczki) i czterech zawodników z Rosji. Zabrakło tym razem lidera rankingu Janka Koryckiego, który wyjechał na Maui oraz Maćka Kozerskiego, który poleciał na zawody PKRA do Kanady.


Rewa przywitała wszystkich piękną słoneczną pogodą oraz wiatrem ok. 11 węzłów, co zapowiadało prawdziwe sportowe emocje. Jednak wiatr po raz kolejny sprawił wszystkim niemiłego psikusa i nie nasilił się na tyle aby pozwolić na rozegranie głównej dyscypliny Freestyle.Aby rozładować nadmiar energii, jaka emanowała z zawodników, organizatorzy zarządzili najpierw wyścigi na rowerach wodnych, do których zgłosiło się 10 dwuosobowych zespołów.


Pierwsze miejsce zajęła mieszana para: Paulina Ziółkowska i Marek Łojek. Tuż za nimi uplasowały się 2 zespoły kobiece.


Po emocjach towarzyszących wyścigom na rowerach wodnych i w doskonałej atmosferze świetnej zabawy przystąpiono do kolejnej konkurencji: wakeboard. Tym razem konkurs przeprowadzono z użyciem dmuchanego slidera, na którym zawodnicy mieli zaprezentować najtrudniejsze triki. W kolejnych dniach slider przestawiany był z najazdem na obie nogi. Konkursy wake cieszą się wśród zawodników dużą popularnością, więc zgłosili się do niego prawie wszyscy zgłoszeni do zawodów. Poziom umiejętności zdecydowanie się podniósł od pierwszych tegorocznych zawodów, a najlepiej zaprezentowali się na nich tym razem Victor Borsuk, Rafał Maćkowiak, Paweł Kocięcki i Karolina Winkowska. Zwycięstwo w kolejnych konkursach przypadało za każdym razem innemu zawodnikowi, najczęściej temu który w najefektowniejszy sposób przejechał slider i następnie zakończył zeskokiem z flat 3.


Na wakeboardzie świetnie dawał sobie również radę Andrzej Nejman. Aktor kilka dni wcześniej rozpoczął kurs w Szkole Kitesurfingowej dla VIP-ów pod patronatem zawodów Ford Kite Cup na campingu Chałupy 3.


Kolejną z rozgrywanych konkurencji był „kiterooming”, czyli trenażer trików z użyciem bara kajtowego. Podobnie jak w przypadku sliderów zaprezentowane tiki były jeszcze trudniejsze w porównaniu do poprzednich zawodów. Tym razem dla utrudnienia zawodnicy mieli na nogach deski kajtowe.


Jednak rozgrywanie tej konkurencji zostało przed końcem przerwane z uwagi na nadchodzący wiatr. Organizatorzy zdecydowali się rozegrać konkurencję „Best trick” w formule „Expression Session”, co oznaczało, że wszyscy razem zaprezentują się sędziom podczas 20-to minutowej sesji. Sędziowie mieli za zadanie wychwycić najtrudniejsze i najlepiej wykonane triki.


Startujący w iście ekspresowym tempie przebrali się w pianki i już po pięciu minutach większość rozgrzewała się na akwenie, na którym oceniać mieli ich sędziowie w składzie: Adam Szymański, Kasper Orkisz i Marek Zach, który z uwagi na kontuzję zasiadł tym razem w jury.


Sędziowie mieli naprawdę trudne zadanie, ponieważ zawodnicy i zawodniczki pokazali najtrudniejsze triki: Front i back Mobe, Blind judge, KL HP, 313, KL 313, F16, downloop to blind, Kamikaze itd. Najlepszy trik w ocenie sędziów wykonał Victor – Mobe5, wyprzedzając Księcia – KL 313 oraz ku zaskoczeniu wszystkich, nasze dwie Amazonki, Wiktorię – s-bent to wraped i Karolinę Winkowską – back to blind!


Niestety, wiatr po przejściu deszczu osłabł i nie pozwolił na rozgrywanie kolejnych konkurencji kajtowych.


Po godzinnej przerwie dokończono konkurs na kiteroomingu, w którym dużą niespodziankę sprawił Marek Łojek, wygrywając konkurs i wyprzedzając faworytów tej konkurencji Victora Borsuka i Łukasza Cerana.


O godz 18 odbyło się oficjalne zakończenie zawodów oraz wręczenie nagród - za edycję w Rewie, a także dla zwycięzców całego cyklu Pucharu Polski Ford Kite Cup. Nagrody ufundowane przez sponsorów Pucharu Polski, firmy: Ford, Zapp, Sony, Quiksilver i Naish.


WYNIKI FORD KITE CUP 2006 REWA

Piątek 25.08

Wyścig na rowerach wodnych:
1.Paulina Ziółkowska/Marek Łojek – okulary Roxy/okulary Quiksilver

Wakeboard/slider
Kobiety:
1.Karolina Winkowska – zegarek Roxy

Mężczyźni:
1.Victor Borsuk - zegarek Quiksilver
2.Rafał Maćkowiak - trapez Naish
3.Filip Dymkowski - kosmetyczka Quiksilver

Sobota 26.08

Wakeboard/slider
Kobiety:
1.Karolina Winkowska – 200zł

Mężczyźni:
1.Paweł Kocięcki – 400zł
2.Filip Dymkowski – 250zł
3.Michał Malinowski – 150zł

Niedziela 27.08

Wakeboard/slider
Kobiety:
1.Karolina Winkowska – 200zł

Open:
1.Rafał Maćkowiak – 400zł
2.Paweł Kocięcki – 250zł
3.Karolina Winkowska – 150zł

Kiterooming
Kobiety:
1.Karolina Winkowska – Sony MP3

Mężczyźni:
1.Marek Łojek – Sony MP3
2.Victor Borsuk – trapez Naish
3.Łukasz Ceran – plecak Naish

Kitesurfing - Expression Session

Kobiety:
1.Wiktoria Boszko - 500 zł
2. Karolina Winkowska - Sony MP3
3. Julia Blanc - koszulka Roxy

Open:
1.Victor Borsuk – 1800 zł
2.Łukasz Ceran – 1000 zł
3.Wiktoria Boszko – 700 zł
4.Karolina Winkowska – 500 zł – Nagroda od magazynu „Surf it”
5.Mikołaj Szweda – Sony MP3


PUCHAR POLSKI FORD KITE CUP 2006
Klasyfikacja końcowa po 4-ech edycjach.


Mężczyźni:
1.Janek Korycki – Lustrzanka cyfrowa Sony Alpha A100
2.Victor Borsuk – 2000 zł
3.Mikołaj Szweda –1000 zł
4.Tomasz Lebecki – 500 zł - Nagroda od magazynu „Surf it”

Kobiety:
1.Karolina Winkowska – Aparat cyfrowy Sony H5

Masters:
1.Tomasz Lebecki – Kite Naish Boxer

Wśród zawodników, którzy wzięli udział we wszystkich czterech edycjach Ford Kite Cup wylosowano nagrodę: Wyjazd na zawody Pucharu Świata do Brazylii - szczęście uśmiechnęło się do Victora Borsuka.


Wasze komentarze

Katalog sprzętu

HOT

Spoty

Planujesz wyjazd na deskę? W naszej bazie znajdziesz atrakcyjne miejsca.