2006-07-25 23:27, ~Redakcja Windsurfing.pl

Ford kite Cup – Jurata
Drugie zawody z cyklu Pucharu „Polski Ford Kite Cup” rozegrane zostały w Juracie. Do zawodów zgłosiło się 16 zawodników, w tym dwóch z Rosji i jeden z Litwy. Płeć piękną reprezentowała tym razem Karolina Winkowska.


Po bezwietrznym piątku, w sobotę aura okazała się bardziej łaskawa dla zawodników i organizatorów i udało się rozegrać kilka konkurencji kitesurfngowych.
Ale zanim to nastąpiło organizatorzy w poszukiwaniu równiejszego i silniejszego wiatru zarządzili przeniesienie zawodów na wyspy Suche Rewy.

Zawodnicy, sędziowie, ekipa techniczna, fotoreporterzy, dziennikarze i osoby towarzyszące sprawnie na dwóch łodziach przenieśli się na Suche Rewy, gdzie wiatr umożliwił przeprowadzenie zawodów.


Już o godz. 12-tej dzięki zgodnej współpracy wszystkich udało się wystartować z pierwszą eliminacja Freestyle. Wprawdzie pierwszy heat musiał być powtórzony z powodu zbyt słabego wiatru, ale potem poszło już sprawnie i bez żadnych przestojów. Wiatr wzmocnił się najbardziej właśnie podczas rozgrywania półfinałów i finałów i pozostał wystarczająco silny przez całą podwójna eliminację.

W półfinałach spotkali się Victor Borsuk i Karolina Winkowska oraz Janek Korycki z Łukaszem Ceranem, którzy od pierwszych heat’ów prezentowali bardzo równa formę i bardzo trudne triki.


W pierwszym półfinale Karolina bez kompleksu przystąpiła do walki, zmuszając Victora do sporego wysiłku aby wyjść z tego pojedynku zwycięsko. Drugi półfinał również był nadspodziewanie zacięty, gdyz Ksiaże wzniósł się na wyżyny swoich umiejętności prezentując m. innymi czysto wylądowane KL HP, Slim chance, blind judge. Jednak przewaga techniczna i styl były po stronie Janka, który zrobił z nich właściwy użytek i to on spotkał się w finale z Victorem.

Finałowy pojedynek obu najwyżej rozstawionych zawodników był super widowiskowy, co chwila okraszony najtrudniejszymi trikami przez Janka i Victora. Tego dnia Janek okazał się jednak wyraźnie lepszy. Z takimi trikami jak Janka; Mobe5, Pete Rose, KL HP, 313, grabbed KGB, front Mobe, Slim to switch , oraz tymi prezentowanymi przez Victora: Mobe5, Slim Chance, 313 to switch, blind judge, front Mobe, grabed KGB, KL 313 i inymi wszyscy obserwatorzy mieli prawdziwą ucztę kajta w najlepszym Światowym wydaniu.


Po tak udanym freestyle, sędziowie zarządzili rozegranie podwójnej eliminacji freestyle, która również przebiegła szybko i sprawnie. Widzieliśmy, podobnie jak poprzednio, wiele zaciętych i stojących na wysokim poziomie pojedynków. Jeden z takich bojów stoczyli Mikołaj Szweda i Rafał Maćkowiak. Popularny Misiek tego dnia lądował wszystkie swoje triki a w szczególności F16 i tym przeważył szalę zwycięstwa na swoja stronę. Kolejny zacięty pojedynek stoczył Mikołaj z Karolina Winkowska, która najwyraźniej mała swój dzień, bo wylądowała KL HP!! Oraz kilkukrotnie Blind judge, a także była blisko wylądowania Mobe’a!!

Wielkie brawa dla Karoliny, która w tym roku zrobiła kosmiczny wręcz postęp! Po wygraniu pojedynku z Miskiem musiała walczyc o dalszy awans w rankingu z Księciem, jednak jego doświadczenie oraz triki które ostatio opanował, takie jak KL HP, Blind judge, Slim Chance, KGB dały mu zwycięstwo i prawo do dalszej walki z Victorem. Mimo szarży Łukasza, to Victor dzieki swoim perfekcyjnym i robionym na duzej mocy front Mobe’om, Mobe’om5, grabbed KGB wyszedł zwycięsko z tego pojedynku.

W finale podwójne eliminacji spotkali się ponownie Janek i Victor, który aby zająć 1-wsze miejsce w zawodach musiał pokonać Janka dwukrotnie.

Mimo wielu trudnych trików, które ponownie pokazał Victor, to Janek został ponownie zwycięzcą finałowego pojedynku. Tego dnia Janek był nie do pokonania i wszystkie triki które robił lądował z łatwością i pięknie stylowo.

Tego dnia również Mastersi (powyżej 30 lat) , mieli możliwość rozegrania kilka bardzo zaciętych pojedynków, z których zwycięsko wyszedł Tomek Lebecki, przed Markiem Łojkiem i Olegiem Eropunovem.

Po krótkiej przerwie, przy wietrze ok.. 16 węzłów, sędziowie zarządzili rozegranie kolejnej konkurencji: Downloop. Kryterium było jedno: zawodnicy mieli wykonać je jak najbardziej radykalnie jak to możliwe. Podzieleni na 2 czteroosobowe grupy walczyli o występ w czteroosobowym finale.


W finale znaleźli się: Karolina Winkowska, Janek Korycki, Victor Borsuk i |Rafał Mackowiak. 10-cio minutowy finałowy pokaz kiteloopów zakończył się zwycięstwem Victora, przed Jankiem, Karoliną i Rafałem.

Sprawnie przeprowadzone heat’y, oraz entuzjazm zawodników pozwolił na rozegranie po kolejnej krótkiej przerwie kolejnej konkurencji: Best Trick, w którym po 50% liczyły się: wysokość wykonanego triku i trudność techniczna.

Do finału tej konkurencji awansowali Karolina, Książe, Janek i Victor. Zawodnicy mimo zmęczenia całodzienną rywalizacją po raz kolejny pokazali nam bardzo widowiskowe triki.
Zwyciężył Victor ze swoim wysokim Mobem wykonanym z dużą dynamika i mocą.
Tuż za nim uplasował się Janek który wykonał KL flat3. Za podobny trik, lecz nieco gorzej wylądowany Książe został nagrodzony 3-cim miejscem. Za nim uplasowała się Karolina z wysokim front roll’em 720.

Na tym skończyły się emocje związane z rozgrywaniem konkurencji. Wszyscy wieczorem wracali mocno zmęczeni, ale radośni, ze udało się rozegrać w końcu tyle emocjonujących konkurencji.

W niedzielę nie wiało wiec odbyła się tylko rozdanie wielu nagród ufundowanych przez sponsorów Pucharu Polski Ford Kite Cup, firmy Ford, Sony, Quiksilver, Naish.
Kolejne zawody już od najbliższego piątku w Jastarni.
Zapowiadają się jeszcze bardziej emocjonująco.

Wyniki i nagrody FORD KITE CUP –Jurata

Freestyle:

1. Janek Korycki 3 000zł
2. Victor Borsuk 2 000zł
3. Łukasz Ceran 1 700zł
4. Karolina Winkowska 1 500zł –Nagroda Surf it
5. Mikołaj Szweda 800zł
6. Tomasz Lebecki 500zł
7. Anton Pegov 250zł
7. Marek Łojek 250zł

Downloop

1. Victor Borsuk 600zł + Aparat fotograficzny Sony H5
2. Janek Korycki 450zł + Zegarek Quiksilver
3. Karolina Winkowska 350zł + Trapez Naish
4. Rafał Mackowiak 250zł + Pianka Quiksilver

Best Trick

1. Victor Borsuk 600zł + Sony MP3 Player
2. Janek Korycki 450zł + Pianka Quiksilver
3. Łukasz Ceran 350zł + Plecak Naish
4. Karolina Winkowska 250zł + Koszulka Roxy

Freestyle Masters:

1. Tomasz Lebecki 600zł
2. Marek Łojek 300zł
3. Oleg Eropunov 100zł

Wakeboard:

1. Janek Korycki 600zł
2. Łukasz Ceran 300zł
3. Marek Łojek 200zł
4. Victor Borsuk 100zł

Kiterooming:

1. Victor Borsuk Sony MP3 Player
2. Janek Korycki Okulary Quiksilver
3. Marek Łojek Organizer Quiksilver


Zdjęcia: Łukasza Nazdraczewa www.fotoart.pl

Wasze komentarze

Katalog sprzętu

HOT

Spoty

Planujesz wyjazd na deskę? W naszej bazie znajdziesz atrakcyjne miejsca.